TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANLIĞINA YENİDEN İSMAİL KONCUK SEÇİLDİ

            Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,  5-6 Şubat tarihleri arasında yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda 253 geçerli oyun 242’sini alarak, yeniden genel başkanlığa seçildi.

Yoğun katılımın olduğu Türk Eğitim-Sen Genel Kurulu birlik ve beraberlik havasında geçti. Genel Kurulda mevcut yönetim yeniden seçildi. Buna göre; Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir.

 

Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şöyle: Genel Sekreter Mustafa Kavlu, Genel Mali Sekreter Ali Balaban, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Murat Ercüment Keskinler, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Şükrü Erkoca, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Hakan Akkaya, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Orhan Akın.

 

168 üst kurul delegesinin seçildiği genel kurulda diğer zorunlu organlar şöyle:

 

Denetleme Kurulu (Asil): Mehmet Hanefi Bostan, Rıdvan Naci Devli, Kamil Köse, Muzaffer Doğan, Erol Afşar.

 

Denetleme Kurulu (Yedek): Turgay Demirtaş, Rahmi Özden, Halil İbrahim Çakmak, İbrahim Hakan Yıldız, Fethi Kurt.  

 

Disiplin Kurulu (Asil): Kazım Sarnık, Mürsel Özata, Şemsettin Ağar, Levent Kuruoğlu, Kamil Terzi.

 

Disiplin Kurulu ( Yedek): Ahmet Gürten, Süleyman Demir, Sedat Dursun, Yaşar Gürakan, Oktay Kılıççeker. 

 

Genel Kurulun ardından bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, genel kurulun büyük bir coşku içinde geçtiğini söyleyerek, herkese çok teşekkür etti. Türk Eğitim-Sen’in bundan sonraki hedefinin 200 bin üye olduğunu kaydeden Koncuk şöyle konuştu: “Sendikamızın genel kurul havasına girmesini istemedik. Bizim amacımız, Türk Eğitim-Sen’in Türkiye’nin en büyük sendikası olma özelliğini devam ettirmesidir. Bundan sonra da alanlarda olacağız. Ne yazık ki birtakım sendikalar tarafından gayri ahlaki oyunlar sergilendi. Gelin bunların ipliğini pazara çıkaralım. Bu yıl 15 Mayıs tarihine kadar 200 bin üye yapalım. Bu, kamu çalışanlarının hakları ve ülkemizin geleceği bakımından da önemlidir.”