GENEL BAŞKAN, TÜRKİYE KAMU-SEN’E BAĞLI SENDİKALARIN GENEL KURULLARINA KATILDI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu, Türk Enerji-Sen, Türk Büro-Sen ve Türk Kültür Sanat-Sen’in 4. Olağan Genel Kurul Toplantılarına katıldı.

Türk Kültür Sanat-Sen’in Genel Kurul’unda bir konuşma yapan Genel Başkan İsmail Koncuk, ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini söyledi. Ulu Önder Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünü hatırlatan Koncuk, ülke bütünlüğünün sağlanmasında sanatçılarımızın çok büyük bir rolü olduğunu kaydetti.

Entelektüellik adına milletimize ihanet edilmesinin kabul edilemeyeceğini söyleyen Koncuk, sanat alanında ülkemizin birliğini, dirliğini sağlayacak birçok çalışmanın yapılabileceğini ifade etti. Koncuk, bu konuda da Türk Kültür Sanat-Sen’in üyelerine, delegelerine büyük görev düştüğünü belirtti.

Genel Başkan Koncuk ayrıca, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel kurullarının birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına ve mücadelemizi daha üst seviyelere çıkarmamıza zemin hazırlayacağına yürekten inandığını söyledi.