18 YILLIK ŞEREFLİ BİR MÜCADELENİN ADI: TÜRK EĞİTİM-SEN

         Genel Başkan İsmail KONCUK, Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 18. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Türk Eğitim-Sen’in, ülkemizin en büyük memur sendikası ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Genel Başkan Koncuk demecinde şunları ifade etti:

          “1992 Yılında bir avuç fedakar arkadaşımızın, azimle yürüttükleri mücadeleyle ülkemizin çalışma hayatına giren sendikamız, aradan geçen 18 yıldan sonra ülkemizin en büyük memur sendikası unvanına sahip olmuştur. Artık sendikamız, eğitim ve eğitim çalışanları sözkonusu olduğunda her kesim ve kuruluş tarafından referans kabul edilen, duruşu merak edilen ciddi bir yapı olmuştur. Eğitim çalışanlarının tek ve gerçek temsilcisi olarak takdir gören sendikamız; aynı zamanda, mensubu olduğu toplum adına cesurca taraf olabilen milli bir sivil toplum örgütü olarak da milletimizin teveccühüne mazhar olan önemli bir kuruluştur.

 

         On sekiz yıllık mücadelenin ve özellikle son iktidar döneminde sergilenen inanılmaz direncin somut işareti olarak her geçen gün büyüyerek yolumuza devam ediyoruz.

 

         Sendikamızın, bugün övündüğümüz konumunun mimarı, hiç şüphesiz ki; kuruluşumuzdan bugüne kadar işyeri temsilcisi, ilçe ve il temsilcisi, şube ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak teşkilatımızın her kademesinde fedakarca emek veren bütün arkadaşlarımızdır. Her bir arkadaşımıza, sendikamız ve eğitim çalışanları adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Yürekten inanıyorum ki; tarih, bu süreçte teşkilatımızın hizmetine katkı sağlayan bütün yöneticilerimizi övgüyle yazacaktır.

 

         Ayrıca, MEB, üniversiteler ve YURTKUR’da görev yapan ve her türlü insaf dışı tazyiklere kulak asmayarak onurlu ve dik duruşun sembolü olan bütün üyelerimize de sendikamıza güç verdikleri için teşekkür ediyorum.

 

         Eğitim çalışanları ve toplumumuz şundan emin olsun ki; Türk Eğitim-Sen, bugüne kadar olduğu gibi, önümüzdeki yıllarda da ilkelerinden ve inandıklarından taviz vermeden; hiçbir denge hesabı gütmeden, kararlılıkla ve tavizsizce hak arama mücadelesini sürdürecek, üyelerinin verdiği desteğe layık olmaya devam edecektir.”