TBMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİN ZİYARET EDİLDİ.

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve Konfederasyon’a bağlı sendikaların genel başkanları TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’i ziyaret etti.

Görüşmede, toplu sözleşme ve grev hakkı için siyasi iradenin gerekeni yapması gerektiği hatırlatıldı. 25 Kasım’da düzenlenen “İş Bırakma Eylemi” nin hakların kazanımı konusunda verilen mücadelenin önemini ortaya koyduğunu belirten Genel Başkan Akyıldız, sayın Şahin’e konunun iyi anlaşılması gerektiğini söyledi.

Ziyarette Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Görüşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz ve Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel de hazır bulundu.

TBMM binasında gerçekleşen görüşmede Akyıldız, Uzlaştırma Kurulu kararlarının geçerlilik kazanması gerektiğini belirtti.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ise gerekli Anayasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini bu düzenleme yapılırken kamu çalışanlarına toplu sözleşme ve grev hakkının verilmesinin önemli olduğunu belirtti. Şahin, gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla ilgili konunun takipçisi olacağını da belirtti.