TÜRKİYE KAMU-SEN “10 LİRALIK TOPLU GÖRÜŞME PRİMİ” İÇİN DEVREDE

 

Anayasa mahkemesi tarafından yürürlüğü durdurulan toplu görüşme primi konusunda Türkiye Kamu-Sen çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile görüşen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve beraberindeki heyet konuyla ilgili önemli gelişmeler kaydetti.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Türkiye Kamu-Sen heyetini kabulünde, mahkeme kararının kabul edilir olmadığını belirterek, uygulamanın tekrar yürürlüğe girmesi ve yanlışlığın düzeltilmesi için idari anlamda bütün çalışmaların yapılacağını kaydetti. Böyle bir uygulamanın memur sendikacılığının gelişmesi anlamında olumsuz sonuçlar doğuracağını belirten Bakan Yazıcı, gerekirse yeni bir yasal düzenleme yaparak bu yanlışlığı düzelteceklerini söyledi. Yazıcı, yasal düzenlemenin Aralık ayı içerisinde yapılacak bütçe görüşmelerinde yapılabileceğini belirterek, durumun mutlaka düzeltileceğini vurguladı.

Ziyarette, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk,Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Kültür -Sanat Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz da hazır bulundu.