2009 YILI UZLAŞTIRMA KURULU KARARI

Uzlaştırma Kurulu Kararı için Tıklayınız. Uzlaştırma Kurulu Kararı 10 Eylül 2009(bugün) Başbakanlıkta Kamu İşveren Kurulu ile görüşüldü.
Yapılan görüşmede Devlet Bakanı Hayati YAZICI 2,5+2,5 oranındaki zamda ısrarlı olunca, Uzlaştırma Kurulu Kararı üzerinde herhangi bir uzlaşma sağlanamadı. Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalar uzlaşmazlık tutanağını imzalayarak toplantıdan ayrıldı.

Türkiye Kamu Sen heyeti Başbakanık merdivenlerine Başbakanın daha önceki açıklaması doğrultusunda haber bulunan gazete kupörlerini bıraktı. Gazete kupöründe Başbakanın, hak isteyen bir vatandaşa Çankaya Belediyesi öününde oturarak hak arayabileceğini, ifade eden açıklaması bulunuyordu.

Türkiye Kamu Sen heyeti, sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve Güney Doğu Anadoludaki şehitlerimiz sebebiyle Başbakanlık önünde yapacağı oturma eylemini yapmadı.

Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalar bundan sonraki sürecin eylemlilik süreci olduğunu ilan ederek, bu eylemlerin tüm sorumluluğu Sayın Başbakan ve Hükümete aittir, dediler.