MALİYE MÜSTEŞARI AĞBAL "MAAŞ KARŞILIĞI DERSLERİ ARTIRMA ÇALIŞMAMIZ YOK"
Toplu Görüşmelerin 3. oturumunda Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, “ Öğretmenlerin gelirlerini artırmak yerine, maaş karşılığı ders saatlerinin artırılması doğrultusunda çalışmalar yapıldığı basınımızda yayınlanmıştır. Bu çalışmalarda 600 milyon TL tasarruf yapılacağı haberleri dolaşmaktadır. Bu haber doğruysa son derece tehlikeli bir durum oluşturacaktır. Böyle bir uygulama ülkemizi karıştıracak, 650 bin öğretmene sokaklar adres gösterilmiş olacaktır. Böyle bir düşünce akıllardan çıkarılmalıdır.” dedi.

Genel Başkan KONCUK’un konuşması sürerken, söz alarak araya giren Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci AĞBAL, “Maliye Bakanlığı olarak böyle bir çalışmamız söz konusu değildir, basında çıkan her habere inanarak yorum yapmak yanlıştır.” dedi.

Genel Başkan İsmail KONCUK ise, “Sendika olarak üyelerinin haklarını savunmak zorunda olduklarını, testi kırılmadan çözüm bulmak istediklerini, daha önce yapılmış benzeri uygulamaları hatırladıklarını ifade ederek, Sayın Müsteşarın bu sözü önemlidir ve taahhüt olarak kabul ediyor ve bu konuyu gündemimizden çıkarıyoruz.” diyerek cevap verdi.

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ