DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda, 9 Şubat 2009 tarihinde duyurusu yapılarak başlatılan yarışmaların neticeleri, Seçici Kurul tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde belirlenmişti. Yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri 25.06.2009 tarihinde Ankara-içkale otel’de düzenlenen törenle kendilerine takdim edildi.

Ödül törenine şube başkanlarının yanı sıra öğrencilerin aileleri de katıldı. Törene ayrıca siyasi parti temsilcilerinden; MHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar, DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu iştirak ettiler. Ayrıca İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı H.Zeki Sergi, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut ve Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir de törende hazır bulundular.

Törende yarışmalarda seçici kurulda görev alan; Yrd. Doç. Dr. Asiye DUMAN, Firdes IŞIK, Pehlivan UZUN, Yahya AKENGİN, Yrd. Doç. Dr. Birsen ÇEKEN, Yrd. Doç. Dr. Gültekin AKENGİN ve Mustafa KINIK’a da teşekkür plaketleri takdim edildi.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

Yrd. Doç. Dr. Asiye DUMAN, Firdes IŞIK, Pehlivan UZUN ve Yahya AKENGİN’den oluşan komisyon İlköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Şiir Yazma yarışmasına katılan eserleri değerlendirerek ilk üç sıralamayı aşağıdaki şekilde belirledi:

1.Eser
Rumuz: Lale51
Adı: Lale Demirbaş
Katıldığı Şehir: Niğde
Okulu: Şeyhler Şehit Hamza Baykan İ.Ö.O. 

2.Eser
Rumuz: Yaren20
Adı: Kemal Üstün
Katıldığı Şehir: Amasya
Okulu: Özbaraklı İ.Ö.O.

3.Eser
Rumuz: Eren18
Adı: Selin Ekim
Katıldığı Şehir: Trabzon
Okulu: Bener Cordan İ.Ö.O.  

*Yrd. Doç. Dr. Asiye DUMAN, Firdes IŞIK, Pehlivan UZUN ve Yahya AKENGİN’den oluşan komisyon Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen Şiir Yazma yarışmasına katılan eserleri değerlendirerek ilk üç sıralamayı aşağıdaki şekilde belirledi:

1.Eser
Rumuz: Özgür51
Adı: Ahmet Çağlar
Katıldığı Şehir: Aksaray
Okulu: Hazım Kulak Anadolu Lisesi 

2.Eser
Rumuz: Yusuf 02
Adı: Yusuf Ağır
Katıldığı Şehir: Adıyaman
Okulu: Kahta Lisesi

3.Eser
Rumuz: Diş Hekimi 05
Adı: Tubanur Pirdal
Katıldığı Şehir: Amasya
Okulu: Anadolu Öğretmen Lisesi 

*Yrd. Doç. Dr. Birsen ÇEKEN, Yrd. Doç. Dr. Gültekin AKENGİN, Mustafa KINIK’dan oluşan komisyon İlköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Resim yarışmasına katılan eserleri değerlendirerek ilk üç sıralamayı aşağıdaki şekilde belirledi:

1.Eser
Rumuz: Ülkem23
Adı: Göksu Yılmaz
Katıldığı Şehir: Samsun
Okulu: Alparslan İ.Ö.O. 

2.Eser
Rumuz: 250509
Adı: Gamze Uçar
Katıldığı Şehir: Sakarya
Okulu: Zübeyde Hanım İ.Ö.O.

3.Eser
Rumuz: YO96
Adı: Yiğit Oyal
Katıldığı Şehir: İzmir
Okulu: Konak Şerif Remzi İ.Ö.O. 

*Yrd. Doç. Dr. Birsen ÇEKEN, Yrd. Doç. Dr. Gültekin AKENGİN, Mustafa KINIK’dan oluşan komisyon Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen Resim yarışmasına katılan eserleri değerlendirerek ilk üç sıralamayı aşağıdaki şekilde belirledi:

1.Eser
Rumuz: V8ATA1N
Adı: İsmail Yakıcı
Katıldığı Şehir: Trabzon
Okulu: Özel Eğitim Meslek Lisesi 

2.Eser
Rumuz: ELİF60
Adı: Elif Arslan
Katıldığı Şehir: Tokat
Okulu: Niksar Danişment Gazi Lisesi

3.Eser
Rumuz: KÜÇÜK75
Adı: Mehmet Tekeli
Katıldığı Şehir: Gaziantep
Okulu: Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi

*Yrd. Doç. Dr. Asiye DUMAN, Firdes IŞIK, Pehlivan UZUN ve Yahya AKENGİN’den oluşan komisyon Yükseköğretim öğrencileri arasında düzenlenen Makale yarışmasına katılan eserleri değerlendirerek ilk üç sıralamayı aşağıdaki şekilde belirledi:

1.Eser

Rumuz: UFUK81
Adı: Ömer Faruk Terzioğlu
Katıldığı Şehir: Mersin
Okulu: Çağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslar arası İlişkiler Bölümü

2.Eser
Rumuz: ENİS46
Adı: Ecmel Şan
Katıldığı Şehir: Kahramanmaraş
Okulu: Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği

3.Eser
Rumuz: KATRE52
Adı: Çiğdem Demir
Katıldığı Şehir: Ankara
Okulu: Gazi Üniversitesi