YAŞANAN BİR KISIM PROBLEMLER GENEL MÜDÜR NECMETTİN YALÇIN'A İLETİLDİ
Bu sebeple, yaşanan problemler Genel Başkanımız İsmail KONCUK tarafından, Personel Genel Müdürü sayın Necmettin YALÇIN’a iletildi ve bu konuda valiliklerin uyarılması istendi. Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN konuyu araştıracaklarını, böyle bir durum varsa gerekli tedbirleri alacaklarını ifade etti.

Genel Müdür Necmettin YALÇIN, ayrıca anadolu liseleri için de tayinlerin açılacağı bilgisini verdi. Bu konuda çalışmaların son noktaya geldiğini belirten YALÇIN, Genel Başkanın yönetici atamayı hala duyuruya çıkarmayan iller bulunduğunu hatırlatması üzerine, tüm iller duyuracak, biz bu konuda Genelge hazırladık ve illere gönderdik, gerekirse bir yazı daha göndeceğiz dedi.

Türk Eğitim Sen, gerek yönetici atama, gerekse sözleşmeli öğretmenlerin özür tayinleri konusunda girişimlerine devam edecektir. İllerinde sözleşmeli öğretmen ihtiyacı bulunmasına rağmen, sisteme yansıtılmamışsa, bu durumun Türk Eğitim Sen Genel Merkezine bildirilmesi halinde gerekli girişimler sendikamızca yapılacaktır.