GENEL BAŞKAN GENEL MÜDÜRLE ŞEFLİK VE YÖNETİCİ ATAMAYI GÖRÜŞTÜ
Şeflik başvurusunda yüksek okul mezunu olma şartının yargı kararları doğrultusunda olduğunu söyleyen Sayın Genel Müdür, iki yıl görev yapma şartının Başbakanlık Mevzuat birimince istenen bir şart olduğunu ifade etti. Genel Başkan İsmail KONCUK’un bu şartları taşımayan ve mağdur olacak binlerce eğitim çalışanı bulunduğu yolundaki açıklamasına, Necmettin YALÇIN beklenen bir çalışmayı biraz gecikmeli de olsa yaptık, gecikmede açık öğretim sınavlarının tamamlanması düşüncesi etkili olmuştur. Bu şartlardan vazgeçilmesi şuan için mümkün değildir. Bazı memurların şuan ki görevlerinden istifa ederek iki yıl çalışma şartından kurtulmak istediklerini söyleyen Genel Müdür bunun doğru olmayacağını belirtti.

Genel Başkan KONCUK’un, “Yönetici atamada iller farklı uygulamalar yapıyor, bu ciddi karmaşalara yol açmaktadır. Şu anda, BİR AN ÖNCE UYGULANSIN talimatınıza rağmen 56 valilik boş yöneticilikleri duyurmamıştır. Her il farklı uygulamalar yapmaktadır. Bu konuda 2008/74 nolu Genelge emirlerine uymayan valilikler bir yazıyla uyarılmalıdır.”isteğine ise konuyu Sayın Bakanla görüşeceğini ve bir yazı çıkarmak için gayret göstereceğini belirtti.

Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığının şeflik başvuru şartlarını tekrar gözden geçirmesini, bir kereye de mahsus olsa yüksek okul mezunu olma şartının en az beş yıl çalışmış olma şeklinde değiştirilmesini, aynı görevde iki yıl çalışmış olma şartının da kaldırılmasını istiyoruz. Yönetici atama yönetmeliği konusunda ise, duyuru yapmayan valiliklerin uyarılmasını ve uygulama birliği sağlamak için bir yeni genelge yayınlanmasını istiyoruz. Daha önce söz verdiği zamanda  2008/74 nolu Genelgeyi yayınlayan Sayın Genel Müdürün bu konuda da gayret sarf edeceğine inanıyoruz.