YET-Kİ-Lİ-YİZ!!!
Resmi olmayan sonuçlara göre Türk Eğitim Sen Milli Eğitim Bakanlığında 132 bin, üniversitelerde 13500, YURTKUR’da ise 1263 üyeye sahip. Bu rakamlar MEB ve üniversitelerde biraz fazla veya az olabilir.YUTKUR’da ise kesin sonuç 1263 üyedir. Bu durumda Türk Eğitim Sen eğitim öğretim hizmet kolunda 146-147 bin üye sayısı ile yetkili sendika olmuştur.

Bu sonuçlar dikkate alındığında eğitim öğretim hizmet kolunda bulunan diğer iki sendikaya 30-40 bin fark atılmıştır. Bu başarıyı ortaya koyan ve her türlü ayak oyununa rağmen yetkili kalmayı başaran bütün şubelerimize, il, ilçe temsilcilerine, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Eğitim öğretim hizmet kolunda Türk Eğitim Sen teşkilatlarının yine bileği bükülememiştir. İktidarın gücüyle, milletvekillerinin, il, ilçe başkanlarının ve bürokratların arkasına sığınarak değil, ilkeli durarak bu sonuca ulaşan bütün gönüldaşlarımızı, dostlarımızı kutluyoruz. Dopingli sendikanın ağababaları belki bu sonucu anlayamayacak, doping etkisi yapan bütün gayretlerine rağmen hezimete uğramayı kabullenmeyecekler ama gerçek budur. TÜRK EĞİTİM SEN ONLARA RAĞMEN, AĞABABALARININ TÜM DESTEKLERİNE RAĞMEN YİNE YETKİLİ SENDİKADIR. Bu gerçeği bu yıl da, önümüzdeki yıllarda da değiştirmeye güçleri yetmeyecektir.

İlkeli, kararlı ve yiğit duruşun tek adresi Türk Eğitim Sen büyümeye ve yetkili olmaya devam edecektir. Önümüzdeki süreçte sendika kanununda da değişiklik yapılmasını sağlayarak, GREVLİ-TOPLU SÖZLEŞMELİ SENDİKAL HAK MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.