İLKSAN SEÇİMLERİNDE SON DURUM
Son duruma göre, 1084 temsilciliğin 502’si Türk Eğitim Sen, 275’i Eğitim Sen, 196’sı Eğitim Bir Sen, 33’ü diğerleri tarafından kazanıldı. 78 ilçe temsilcisi daha sonra yapılacak seçimlerde belirlenecek. Bu sonuçlara göre İLKSAN Genel Kurulunu oluşturacak 215 il delegesinin, 122’sinin Türk Eğitim Sen delegesi olacağı kesinlik kazandı.

Haziran ayında yapılacak il delegeliği seçimi sonunda Türk Eğitim Sen tarafından kazanılması kesinleşen  122 delegeliğin 140-150 civarına yükseleceği tahmin edilmektedir. Mevcut duruma göre bile, 2009 yılı başında yapılacak İLKSAN Yönetim Kurulu seçimlerini Türk Eğitim Sen delegelerinin kazanacağı kesinleşmiş bulunmaktadır.

Bu başarı 1996 yılından bu yana Türk Eğitim Sen delegeleri tarafından ortaya konulan doğru, dürüst, ilkeli çalışmanın İLKSAN üyeleri tarafından takdir edildiği anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere İLKSAN 1996 yılından önce çok kötü yönetilmiş ve batma noktasına getirilmişti. Ancak, 1996 yılından sonra İLKSAN yönetiminde Türk Eğitim Sen’li delegeler hakimiyet oluşturmuş ve İLKSAN’da talana, soyguna son vermişti. İLKSAN bugün kasasında 195 milyon YTL’si olan bir kuruluş haline gelmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak, bu başarının kahramanları olan Türk Eğitim Sen il, ilçe teşkilatları ve üyelerini tebrik ediyoruz. Bir takım odakların tüm gayretlerine ve ayak oyunlarına rağmen Türk Eğitim Sen böylesine anlamlı  bir başarıya imza atmıştır. Hayırlı olması dileğiyle, kamuoyuna saygıyla duyurulur.