İLKSAN SEÇİMLERİNİ KAZANDIK
Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu'ndaki sendikalar arasında kıyasıya bir rekabetin yaşandığı ve ülke genelinde yapılan seçimlerde Türk Eğitim Sen üyesi temsilciler ezici bir çoğunlukla seçimleri kazandılar.

İLKSAN mevzuatı gereği, seçilen İlçe Temsilcileri Haziran 2008 tarihinde ikinci bir seçim daha yaparak İLKSAN İl Temsilcileri'ni belirleyecek. Tüm illerimizden seçilecek olan 215 İLKSAN delegesi, 2009 yılı başında yapılacak olan genel kurulda İLKSAN Yönetim Kurulu'nu belirleyecek.

Ülke genelinde ilçe temsilcilerinin çoğunu alan Türk Eğitim Sen, şu anda seçilecek 215 il delegesinin 116’sını almayı garantilemiş durumda. Bu sayının Haziran 2008 tarihinde 140-150 civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. Diğer sendikalar kalan 70-80 delegeliği kendi aralarında pay edecekler. Ama, sonuçta İLKSAN Yönetim Kurulu Türk Eğitim Sen üyesi delegeler tarafından seçilip, oluşturulacak.

Kamuoyunun yakından bildiği üzere İLKSAN yönetimi 1996 yılından bu yana Türk Eğitim Sen delegeleri tarafından oluşturuluyor. Bu tarihten itibaren, İKSAN, özkaynakları 451 Milyon dolara çıkan bir kuruluş haline geldi. Türk Eğitim Sen delegelerinin 1996 yılında  3 trilyon borçla devraldığı İLKSAN’ın kasasında bugün 195 milyon YTL nakit parası bulunmaktadır. 1996 öncesinde emekli ikramiyelerini bir yılda alamayan üyeler bugün üç günde alabilmektedir. 1996 öncesinde yaklaşık iki maaş tutarında olan emekli ikramiyeleri ise bugün sekiz maaş tutarını geçmektedir.

Bütün ilçe merkezlerinde büyük bir gayret göstererek İLKSAN ilçe temsilcilik seçimlerine ezici bir üstünlükle kazanan tüm üyelerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.