TÜRK EĞİTİM SEN İNTERNET ALEMİNDE DE LİDER SENDİKA
1- Bütün dünyadaki internet sitelerini takip eden, ziyaretçi trafiğini kayıt altına alan, www.alexa.com sitesinde 29.04.2007 itibariyle üç sendikanın istatistiklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz.


Bu grafiklerde kırmızı daire ile işaretlenen sayılarda görüleceği üzere Türk Eğitim-Sen 165181. sırayla birinci, Eğitim Bir-Sen 241717. sırayla ikinci, Eğitim-Sen 262637. Sırayla üçüncüdür. Görüldüğü gibi sendikamız en yakın siteden ortalama 80.000 site yukarıda sıralanmaktadır.

Ayrıca alexa Dünyada önemli gördüğü ve zaman zaman ilk 100.000 site sıralamasına giren siteleri takip etmektedir. Türk Eğitim-Sen bu sıralamaya girdiği için takip edilmektedir. Fakat diğer sendikaları grafik alanında gördüğünüz “Not in top 100.000” yazısı bunların bu sıralamaya hiçbir zaman giremediklerini göstermektedir. Aynı istatistikleri siz de www.alexa.com sitesinden sendika web adreslerini yazarak inceleyebilirsiniz.

2-  Google arama motorunda “site:www.turkegitimsen.org.tr” şeklinde sendika ismini yazıp arattığınızda, google o sitenin internette bulunan sonuçlarını sıralayacaktır. Biz üç sendikanın adını yazıp arattık ve 29.04.2007 itibariyle, aşağıdaki linkten inceleyeceğiniz sonuçlar ortaya çıktı.


Bu arama sonuçları incelendiğinde kırmızı yuvarlak içine alınmış sonuç sayıları görülecektir. Bunlara göre Türk Eğitim-Sen’e ait 33.300 sonuç bulunmuşken, Eğitim Bir-Sen için 14.100 sonuç ve Eğitim-Sen için sadece 868 sonuç bulunduğu görülecektir. Bu sonuçlar da göstermektedir ki Türk Eğitim-Sen internet sitesiyle de diğer sendikalardan açık ara öndedir.

3- Google arama motoruna “sendika” yazıp arattığınızda Türk Eğitim-Sen’in ilk sayfada ve en başlarda sıralandığı görülecektir. Diğer sendikaların ise, bizim Kahramanmaraş şubemizin sitesinin sıralamasına bile ulaşamadığı görülecektir. Bu aramayı sizde google de deneyerek görebilirsiniz.

Sendikamıza ve internet sitemize gösterilen bu teveccühten dolayı bütün ziyaretçilerimize teşekkür eder, internet ortamındaki yenilikler ve hizmetlerimizin artarak devam edeceğini bildiririz.

Şu an kullanıma açılmış olan ve %100 kendimizin geliştirdiği, Dünyada başka bir örneği bulunmayan TESWEB internet siteleri projemiz pek yakında tam kapasiteyle çalışacak ve yüzlerce Türk Eğitim-Sen internet sitesi açarak bilişim alanında sadece Türkiye’de değil, Dünyada da bir numara olacağız.