ÇOCUK GELİŞİMİ MEZUNLARI GENEL BAŞKANI ZİYARET ETTİ

İki yıllık meslek yüksek okullarında çocuk gelişimi bölümünden mezun olan 40 kişilik bir grup, sorunlarını anlatmak üzere Türk Eğitim-Sen Genel merkezi’ni ziyaret etti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ve Genel Toplu Görüşme ve Mevzuat Sekreteri Musa AKKAŞ ile görüşen Çocuk Gelişimi mezunları, 4 yıllık Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programına sınavsız geçiş hakkı elde etmek istediklerini dile getirdi.

 

Birçok iki yıllık meslek yüksek okulu mezununa, açıköğretimde lisans tamamlama hakkının verildiğini belirten çocuk gelişimciler, “bu hakkın çocuk gelişimcilerine verilmemesi Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırıdır” dedi. 1999 yılında çocuk gelişimi meslek yüksek okullarına lisans tamamlama şansının verildiğini ancak 2002 yılında bu hakkın geri alındığını söyleyerek, sorunlarının çözümüne katkıda bulunulmasını talep etti.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK da, çocuk gelişimi mezunları için açıköğretimde lisans tamamlamayla ilgili gerekli yazışmaların ve müracaatların yapılacağını ifade etti.