MÜDÜR-MÜDÜR YARDIMCISI SINAVLARINA HAZIRLIYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine ilişkin Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 31 Ekim’de Müdür Yardımcılığı, 1 Kasım’da Müdürlük sınavlarına üyelerimizin hazırlanması için her zaman olduğu gibi şubelerimiz harekete geçmiştir. Şubelerimiz sınava katılacak adaylara yönelik mevzuat ve yöneticilik sınavlarında çıkan soruları bir araya getirerek üyelerimizin yararlanacağı şekle getirmişlerdir.  

Osmaniye Şube Sekreterimiz Ahmet KANDEMİR tarafından mevzuat, geçmiş yıllarda çıkan örnek sorular bir dosya haline getirilmiştir. Bu bilgilere  http://www.kamudan.com/Haber/meb-yoneticilik-sınavlarına-hazırlık/152928/ adresinden ulaşılabilir.

 

Ayrıca “Seçme Sınavlarına Hazırlık Kitapçığı” Sendikamız,Türk Eğitim-Sen tarafından bastırılmış olup, açılacak kurslarda kurs verecek öğretim görevlilerinin yararlanmaları için tüm şubelerimize dağıtımları yapılacaktır.

 

Mevzuat, çıkan soruların tamamının yer aldığı CD hazırlamıştır. CD’ler tüm şube ve temsilciliklerimiz tarafından çoğaltılarak sınava girecek üyelerimize ücretsiz olarak verilecektir.

 

“CD” ve “Seçme Sınavlarına Hazırlık” kitapçıkları 2-4 Ekim 2009 tarihinde Ankara’da yapılacak şube başkanlar toplantısında şube başkanlarına teslim edilecektir.

 

Türk Eğitim-Sen olarak sınava girecek üyelerimize başarılar diliyoruz.