MEB VE SENDİKAMIZ ARASINDA KİK TOPLANTISI YAPILDI
Türk Eğitim Sen tarafından, eğitim çalışanlarının talepleri KİK üyelerine verildi. Genel Müdürler ve Türk Eğitim Sen temsilcilerinden oluşan Kurum İdari Kurulu üyeleri gündemde bulunan konuları değerlendirdi. Anlaşma noktaları belirlendikten sonra önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelinecek. 
  
Kurum İdari Kurullarında MEB bünyesinde bulunan tüm çalışanların, çalışma hayatından doğan sıkıntıları dile getirilmekte, çözüm yolları teklif edilmektedir. Bu taleplerimiz MEB tarafından da kabul edilirse KİK kararı olarak yayınlanmaktadır.
    
Türk Eğitim Sen Gücünü yalnızca üyelerinin desteğinden almaktadır. Sendikacılık çalışmalarımızda, esas olan kim iktidar olursa olsun sadece üyelerinin verdiği destekle bir güç odağı olabilmektir. Türk Eğitim Sen bunu başarmıştır. Bundan dolayı da Türk Eğitim Sen, Türkiye’nin en büyük sendikasıdır. "Türkiye’nin sendikası" parolası ile yoluna devam eden sendikamız, bu anlamda ülke geleceği konusunda, kendisini sorumlu görmektedir. Türk Eğitim Sen’in farklılığı ortaya koyduğu mücadeleci azmi, ilkeleri ve hedefleridir. Türk Eğitim Sen doğru yoldadır, her zaman üyelerinin hak ve menfaatlerini korumayı tercih ettiği için büyüyerek yoluna devam etmektedir. İşte bu azim, gayret ve inançla yoluna devam eden sendikamız her zaman eğitim çalışanlarını temsil eden sendika olmuştur. Ayrıca, Türk Eğitim Sen yetkili ve sorumlu sendikacılık anlayışı gereği, tüm eğitim çalışanlarının çalışma hayatından kaynaklanan sorunlarını çözmek için var gücüyle mücadelesini sürdürmektedir. Tüm eğitim çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal sıkıntılarını biliyoruz. Tüm şubelerimizden konuyla ilgili gelen raporlar dikkate alınarak, KİK toplantısına taşınmıştır. Önceden yapılan KİK toplantılarında kabul edilmeyen maddeleri tekrar bu toplantımızda da gündeme taşıyarak, her konunun önemli olduğunu ortaya koyduk. Bundan sonra da kararlı mücadelemiz devam edecektir.

İlgili Tekliflerimiz İçin Tıklayınız