TERÖRİSTLERİN ÜLKEMİZE ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GELİŞİ UTANÇ FOTOĞRAFIDIR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un teröristlerin Türkiye’ye gelişiyle ilgili yaptığı basın açıklamasıdır.

 

TERÖRİSTLERİN ÜLKEMİZE ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GELİŞİ UTANÇ FOTOĞRAFIDIR

            Türkiye gündemi, birkaç gündür teröristlerin ülkeye girişleriyle meşgul olmaktadır. Sayın Başbakan ve İçişleri Bakanının söylemlerine göre aylardır dillerden düşürülmeyen “Açılım” sürecinin ilk somut gelişmelerine şahit olmaktayız.

 

Teröristbaşının İmralı’dan verdiği talimat üzerine 34 kişilik PKK grubu Türkiye’ye giriş yaptı. Sözde bir siyasi partinin organizasyonuyla binlerce kişi sınır kapısında gösterilerle grubu kahramanlar gibi karşıladı. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı başta olmak üzere askeri ve sivil bürokrasinin de itinayla yakinen takip ettiği bu tören üç gündür canlı TV yayınlarıyla tüm dünyaya ilan edilmekte.

 

Teröristler “Biz etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istemiyoruz. Biz barış elçisi olarak önderimizin talimatıyla geldik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yöneticilerine görüşlerimizi içeren bir mektup vereceğiz…” diyerek teslim olmak için gelmediklerini alenen ifade etmişlerdir. AKP Hükümetinin İçişleri Bakanı Sayın Atalay’ın “Bu teslim olma olayı açılım planının bir parçasıdır. Teslim olmalar devam edecektir…” şeklindeki açıklaması toplumda oluşan infiali yatıştırmamış; bir kandırmaca ve içine girilen ucube durumdan çıkışın çırpınması olarak ifade edilmiştir.

 

Bölücü bir örgütün mensubu olmak dahi kanunlarımız açısından bir suç olarak değerlendirilmektedir. Hal böyleyken, bizzat iktidar partisi mensupları tarafından “Efendim silahlı eyleme karışmamış, masum, kandırılmış…” gibi sözde gerekçelerle militanların ivedilikle serbest bırakılmış olmaları kabul edilemez. Bu militanların binlerce araçlık konvoyla ilçe ilçe uğrayarak, şov yaparak ülkemiz içerisinde zafer turu atmalarına müsaade edilmesi de devletimiz açısından bir utanç fotoğrafıdır. Dünyanın hiçbir devletinde, kendi varlığına kast eden bir terörist örgütün mensupları, hem de devletin kolluk kuvvetlerinin refakatinde bu derece cüretkarca hareket edemez.

 

            Ne üzücüdür ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, beceriksiz sözde devlet adamlarının öngörüden yoksun başarısız politikalarından dolayı büyük bir kaosa sürüklenmektedir. Bugüne dek, on binlerce evladını teröre kurban veren ülkemizde bu son yaşananlar, adeta ibret vesikasıdır. Bu yaşananlar aklı başında olan tüm vatandaşlarımızın kanını dondurmaktadır.

 

Türkiye’de artık bölücübaşının dolaylı olarak muhatap alındığı, teröristlere ve terör örgütüne sempatiyle bakanların el üstünde tutulduğu; sanki binlerce vatandaşımızın katlinin sorumlusu PKK değil de, bu ülke topraklarını savunmasını canlarıyla ortaya koyan güvenlik güçlerimizmiş gibi gösterilmeye çabalandığı bir döneme girmiş bulunmaktayız.

 

            Bu son olay göstermiştir ki, açılım adı altında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerine dinamit yerleştirilmektedir. Teröristler affedilerek, terör meşru kılınmaya çalışılmaktadır. Sözde devlet adamlarının farkında olarak ya da olmayarak ülkemizin adım adım bölünmesine yol açacak gelişmelere zemin hazırlamaktadır.

 

Türkiye’de halihazırda oluşturulan iklim, ciddi bir tehlikenin de habercisidir. Terör örgütüne ve yandaşlarına kucak açanlar bilmelidir ki, PKK’nın hedefi Kürt kökenli vatandaşlarımızın demokratik hakları filan değildir. Bugüne dek, bu topraklarda Türk-Kürt kardeşçe yaşamıştır. Hiçbir Kürt kökenli vatandaşımız, diğer vatandaşlarımıza tanınan haklardan mahrum bırakılmamıştır. Bütün vatandaşlarımıza uygulanan yasalar aynıdır. Hiç kimse etnik kökeninden dolayı ayrışmaya tabi tutulmamıştır. Dolayısıyla bu noktada terör örgütünün asıl amacı, Türkiye’yi bölerek, toprak talep etmek ve ayrı bir devlet kurmaktadır. Buna vesile olanlar ise tarih önünde asla affedilmeyecektir.  

 

Eli kana bulaşmış ya da bulaşmamış olsun, hiçbir terör örgütü üyesi bu topraklarda ayrıcalıklı bir muamele göremez, görmemelidir. İster dağdan, ister Avrupa’dan gelsin teröristlerin rahatça bu ülke içinde serbestçe dolaşmalarına göz yummak, cinayet işlemekle eşdeğerdir. Bugüne dek terör örgütüne destek veren, PKK’yı terör örgütü listesine almayı reddeden Avrupa ülkeleri de en az teröristler kadar suçludur.

 

Kamuoyuna yansıyan son görüntüler biz eğitimcileri kaygılandırmaktadır. Teröristlerin konvoylar eşliğinde, alkışlarla, havai fişeklerle karşılanmasının, adeta her gittikleri yerde gövde gösterileri yapmalarının sorumlusu başta Başbakan olmak üzere tüm AKP iktidarıdır. Anlaşılan bir türlü açıklanamayan açılımın perde arkasında bu görüntülerden çok daha vahim olanları vardır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.