MARDİN'DE TERÖR SALDIRILARI KINANDI
Diyarbakır'da 9, Hakkâri'de de 1 askerin şehit edilmesine tepki göstererek miting düzenleme kararı alan Türk Eğitim-Sen Mardin İl Temsilcisi Bahattin Biçer ve Mardin Geçici Köy Korucuları ve Şehit aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Kandemir, örgüte destek ve cesaret veren siyasi uzantılara da tepki gösterdi. Yenişehir semtinde düzenlenen mitinge çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingde bir konuşma yapan Bahattin Biçer, "Bu güzel ülke için milyonlarca şehit verdik. Gerekirse on milyonlarca şehit vermeye hazırız. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Ve ülkemiz için canımızı verdik. Öyle üç beş tane çapulcu bizi durduramaz. Biz memleketimiz için toprağımızı su yerine kanla suladık. Biz sizin demokrasinize inanmıyoruz. Bırakın demokrasiyi insan olduğunuza inanmıyoruz. Demokrasi isteyenler beşikteki bebekten, daha sakalı yeni terlemiş askerimizden ne ister. Bu anlayışı ayaklarımızın altına alıyoruz." dedi.
Mardin Geçici Köy Korucuları ve Şehit aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Kandemir ise "Eli kanlı terör örgütü ve onların işbirlikçilerini lanetlemek için toplandık. Yüz yıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşayan insanımızın arasına nifak tohumları sokmaya çalışan gafiller ülkeyi karıştırmak için sahneye çıktı. Ama bizi asla bölemeyecekler. Bir yandan barış bir yandan demokrasi ve insan hakları savunuculuğu yapan öte yandan kalleşçe saldırılara devam eden hainler biliniz ki bizi asla yıldırmazsınız. Türkiye Cumhuriyeti birdir ve tektir. Bu saldırıyı düzenleyenleri kınıyoruz. Şehitlere de Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz." diye konuştu.
Mitingde daha sonra şehit askerler için bir dakika saygı duruşu yapıldı. Mitingin ardından şehit askerlerin isimleri tek tek okundu ve dualar edildi.