AYDIN ŞUBEMİZDEN KADIN LİDERLERE TERÖR MEKTUBU
Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olarak, Türk Analarının duygu ve düşüncelerini dünya ölçeğinde dile getiren Aydın Şubemizin Kadın Komisyonu Üyelerini tebrik ediyoruz.

Bu ülkeden beslenen tüm sivil toplum kuruluşlarından da aynı hassasiyeti bekliyoruz.

Sayın Hanımefendi;

Güzel ülkemizde yıllardır devam eden, son aylarda ve günlerde artan terör olayları hepimizi çok derinden etkiliyor. Acıya doyduk, gözyaşlarımızda boğulduk. Yüreğimiz yanıyor. Evladının acısıyla ağlayan ana baba ile birlikte bütün millet ağlıyor şehitlerine. Teröre, teröriste, içte ve dışta onları besleyen, destekleyenlere lanet ediyoruz.

Unutmayınız terörün dili, dini ve ırkı yoktur. Küreselleştiği kabul edilen dünyamızda bugün bizim ormanımıza düşen ateş bizi yakıyorsa da kıvılcımların etrafa sıçraması hiç de uzak değildir. Bu kıvılcım size kadar uzamasın dileriz. Ateş düştüğü yeri yakar ancak yayılması için çok özel gayret ve güç gerekmez.  

Karar makamlarında erkeklerin hâkim göründüğü dünyamızda kadınların hassasiyetine ve çocuklarını yetiştirmede gösterdikleri fedakârlıkları bütün insanlık bilmektedir. Bizler kınalı kuzularımızı fidanlarımızı şahadet mertebesiyle toprağa verirken dünya kadınlarının buna sessiz kalmayacağına, sizin de bir kadın olarak, bir ana olarak duyarlılık göstereceğinize inanıyoruz. 

Bizler, 18 Mayıs 1919 da İstanbul üniversitesi avlusunda yapılan bir toplantıda
 “Kim demiş bir kadın küçük şeydir, 
  Bir kadın belki en büyük şeydir” 

Diye seslenen,  milli mücadele yıllarında çeyizini satıp silahlanarak vatanını savunan ninelerimizin yaptıklarını unutmadık. Yüzyıllardır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda, bu ülke kadını, vatanının bütünlüğüne zarar geldiğinde, evladına torununa zarar geleceğini hissettiğinde, aslan kesildiğini bütün dünya yıllar önce gördü. Eminiz ki sizin büyük anneleriniz, büyük babalarınız da bunları size anlatmıştır.  Toprağın üstünde şerefsizce gezmektense, toprağın altında kahramanca yatmayı tercih edeceğimizi bir kez daha duyuruyoruz.

Sizi de biz anaların feryadına katılmaya, terörü ve destekleyicilerini kınamaya davet ediyoruz
                                                                                                                  
                                                                              TÜRK ANALARI