SENDİKALARIMIZDAN NEVŞEHİR'DE TERÖRE LANET MİTİNGİ
Mitinge katılan yaklaşık 7 bin kişi, PKK terör örgütü aleyhinde pankartlar açıp sloganlar attı.
Mitingi öncesinde 1000 adet Türk Bayrağı ve 250 adet yazılı dövizleri halka dağıtan Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilciliği, yürüyüşü Nevşehir Belediyesi Mehteran Ekibinin marşları ile başlattı.

Miting, Borsa Kavşağı önünden Valilik meydanına kadar devam eden yürüyüşle başladı. Burada devam eden, şehit ve gazi yakınlarının da katıldığı mitingde, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Hepimiz Birer Mehmetçiğiz PKK’ya Yeteriz”, “Asker Millet El Ele, Hep Beraber Ölüme”, “Mehmetçiğe Dokunan Eller Kırılsın”, “Yeşilleri Giyeriz, Askere Gideriz” şeklinde sloganlar atıldı.

“Hepimiz Mehmetçiğiz, PKK ya Yeteriz”, “Hepimiz Türk’üz, Asker Doğarız, Bugünün Gençleri Yarının Şehitleriyiz”, “ Uyan Türkiye’ye Uyan, Uyuma uyan”,30 Kupona Alınmadı bu Vatan” şeklinde pankartlar da açtı.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın da okunduğu mitingde konuşan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı ve Türkiye Kamu – Sen Nevşehir il Temsilcisi Mustafa Uğur, son günlerde ülkede terörün azdığını söyledi.

Uğur, “Son günlerde ülkemizdeki terör azmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinde ülkemiz savunması ile ilgili görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları ve güvenlik görevlilerimiz şehit edilmektedir. Her şehit haberi ile beraber üzüntümüz hat safhada olmakla birlikte, öfkemizde en üst noktaya çıkmıştır.‘Sözün Bittiği’ yerde olan zavallı terör örgütü durumunun farkında değildir” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Nevşehir Şube Başkanı Rasim Aldatmaz da konuşmasında Türk Milleti’nin ay yıldızlı bayrağın altında tek yürek ve tek yumruk olduğunu söyledi.

Aziz şehitlerimizin kanlarının kesinlikle yerde kalmayacağını da ifade eden Aldatmaz, “Ecdadımızın kanlarıyla kazandığımız bu toprakları hiç kimseye bozuk para gibi harcatmayacağız. Bu vatana ihanet eden hiçbir alçağın aramızda nefes almasını istemiyoruz“ diye konuştu.
Konuşmalarının ardından miting olaysız sona erdi.