KAMU-SEN'DEN ŞEHİDE SAYGI, TERÖRE LANET, ÜLKENE SAHİP ÇIK YÜRÜYÜŞÜ
Sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerimizin çok değerli mensupları, Sendika başkanlarım. Saygı değer Basın mensupları, Aziz Sivaslılar. Siz size yakışanı yaptınız. Şehidinize saygı gösterdiniz, ülkenize sahip çıktığınızı ortaya koydunuz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Boş laflara doyduk beyler!

Soyunuz söndü mü hiç?

Hiç evlat verdiniz mi?

Bağrınız yandı mı hiç?

Askerdeki yavrunuz tabutla döndü mü hiç?

Hiç acı çektiniz mi yürekleri yakacak?

YA BU KANI DURDURUN YA MİLLET, YA MİLLET DURDURACAK

AZİZ SİVASLILAR

Bir hafta içerisinde 27 sivil-asker körpecik fidanları toprağa verdik. Dünde Diyarbakır'da 3 sivil 1 polisimiz daha şehit oldu.

Yüce Türk Milletinin başı sağ olsun. Tüm şehitlerimizin yakınlarına sabır ve Metanet diliyorum. Ruhları şad olsun.

Evladınız şehit oldu demek kolay, ateş düştüğü yeri yaktı. Türkiye'nin beyni dondu. Türk Milletenin yüreği dağlandı. Kalbinde merhamet, ana-baba, vatan sevgisi olan herkesin Yüreği yandı. Şehitlerimiz Ahmetler, Mehmetler ve diğerleri sizler 72 Milyon bizleri korudunuz da, biz 72 Milyon insan sizi koruyamadık, koruyamadık, koruyamadık. Özür dileriz. Özür dilemek için huzurlarınızdayız. Özür dileriz.

Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. PKK adıyla organize olan 'Kürtçülük' Türkiye'yi paylaşmak istiyor. Bu proje başta ABD olmak üzere, birçok Batılı ülkeden, Brüksel'den destek görüyor. Türkiye içinde değişik nedenlerle bölücü fitneye sempati besleyen, himaye eden PKK yandaşları var. İnsan hakları ve demokrasi gibi itibarlı evrensel değerleri son derece yüzsüzce maske ediyorlar. Basın ve medyamızda, üniversitelerimizde yerleşmiş olan bu işbirlikçilerin akan kanlardaki sorumlulukları en az PKK'lı teröristler kadar büyüktür.

Millî mücadeleyi yedi düvele karşı yürüten, millî devlete vücut veren Gazi Meclisin devamı TBMM'nin çatısı altında bu ırkçı ve bölücü Kürtçü fitnenin siyasal uzantılarının varlığı şehitlerimizin aziz hatıralarını istiskal, Türk milletini tahkirdir. Çağdaş devlet anlayışıyla ve millî duyarlılıkla bağdaşmayan Meclis içerisinden Devlet'e meydan okuyan,PKK'yı açıkça destekleyen bu rezaletin sürdürülmesinin makul ve inandırıcı bir gerekçesi düşünülemez.

Bu ülkenin Anayasası ve yasaları raflarda bekletilmek için değil, uygulanmak için vardır. Bunları bir takım mülahazalarla uygulamayanlar, teröristlerin parti, dernek, vakıf ve belediyeler üzerinde örgütlenmesine göz yumuyorlar, suç işliyorlar.

Türkiye Devleti bu fitneyi bastıracak güce sahiptir. Yeter ki herkes görevinin bilincinde olsun, çeşitli amaçlarla takiyye yapılmasın, yasa ve Anayasa hükümlerinin uygulanması sağlansın.

Artık hain, kalleş, teröre karşı toplumsal bir tavır, milli bir duruş göstermenin zamanı geldi de geçiyor.

Türk milleti büyük insan Atatürk'ün mirasının bekçisidir, bağımsızlığı, bütünlüğü ve dirliği için yaşar.

Yüce Türk milletinin sabrını zorlayan hain saldırılar karşısında gün birlik olma günüdür.

Bu meydanda, tüm sivil toplum kuruluşlarını, Türk milletini ve siyaseti birlik olmaya davet ediyoruz.

Bu bağlamda, toplumun her kesimi bir araya gelerek teröre karşı acil tedbirler almalıdır. Toplumun her kesimi koşulsuz, amasız ya da ancaksız terörü kesin dille kınamalı, teröre karşı mitingler, toplumsal gösteriler düzenlenmelidir.

Terörün arkasındaki, yanındaki içeride ya da dışarıdaki bütün uzantılarıyla birlikte şer odakları tespit edilmeli, Tespit edilenler milletimizle paylaşılmalı, kökü kurutulmalıdır.

Terör örgütünün ekonomik, kültürel, siyasi, insan kaynağı derhal tespit edilmeli, söz konusu kaynaklar milletimizle paylaşılmalı, sağlayıcılar cezalandırılmalıdır. Bu suretle teröre katılım mutlaka önlenmelidir.

Terörle anlaşma olmaz. Teröre karşı alınması gereken en önemli tedbir terör başının ezilmesidir. Bu konuda hükümeti de kararlı ve tutarlı olmaya davet ediyoruz.

Terörün en büyük korkusu yaratmaya çalıştığı korkunun bir işe yaramadığını görmektir. Bunun için de Türk Milletinin birlik ve beraberliği çok önemlidir.

Bugünden itibaren tüm Türkiye'de terörü kınamak için toplumsal tepkiler oluşmalı, tepki mitingleri düzenlenmeli, şehitlerimizin cenazelerine tüm halkımız katılmalı, cenaze törenlerinde birlik ve beraberlik mesajları verilmeli

Türkiye Kamu-Sen olarak en kısa zamanda terörist ve terörü destekleyenlerden hesap sorulacağına inanıyor. Hesap sorulması için de her türlü maddi, manevi desteği vereceğimizi beyan ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak ilgililere ve yetkililere bir kez daha sesleniyoruz.

Yeter Artık!... Bitirin şu terörü'

Vatan topraklarından beslenmesine karşın 'Vatan' kavramına yabancılaşan nankörlerin, ihanetleri bedelsiz kalmamalıdır. Ülkemizi kemirmeye çalışan farelere, şehirlerimizin kanını içmeye yeltenen vampirlere göz yumulmamalı; toprağımıza, bayrağımıza, askerimize, polisimize, vatandaşımıza uzanan eller mutlaka kırılmalıdır.

Türkiye yi sokakta bulmadık! Başka Türkiye yok! En az bu ülkenin düşmanları ve ihanet içerisinde olanlar kadar cesur, kararlı ve azimli olmak zorundayız.

Şehitlerin kanı yerde kalmayacak er veya geç bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Hainler bilsinler ki, akıttıkları kanda boğulacaklardır.Musa AKKAŞ

Türkiye Kamu Sen Sivas İl Temsilcisi