ŞUBAT AYINDA ÖZÜR GRUBU TAYİNLERİNİN YAPILMASI İÇİN BİLLBOARDLARA İLAN VERDİK

SONUNDA BU DA OLDU! SENDİKAMIZŞUBAT AYINDA ÖZÜR GRUBU TAYİNLERİNİN YAPILMASI İÇİN BİLLBOARDLARA İLAN VERDİ

Türk Eğitim-Sen, özür grubu tayinlerinin yılda iki kez yapılması için bugüne kadar sayısız eyleme, basın açıklamasına imza attı. Her fırsatta özür grubu mağdurlarının yanında olan sendikamız, feryatlara aldırış etmeyen Milli Eğitim Bakanlığı’nı defalarca sert bir dille uyardı. Eş, sağlık ve öğrenim özrü mağdurlarının sesi olan Türk Eğitim-Sen, öğretmenlere yaşatılan zulmü tüm gerçekliğiyle gözler önüne serdi.

Özür grubu tayinlerinin yılda iki kez yapılması ve gözlerden süzülen yaşların dindirilmesi için her yolu deneyen Türk Eğitim-Sen, bu kez de billboardlara ilan verdi.

‘Ailemi Geri İstiyorum. Aile bütünlüğü için, 2012 Şubat’ta atanan öğretmenleri de kapsayan İl-İlçe Emri ile birlikte 2013 Şubat’ında kapsamlı özür grubu ataması istiyoruz’ yazılı ilan, Ankara’da birçok noktada luna ve billboardlarda yer almaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer özür grubu tayinlerine yönelik çok katı bir tutum sergilemekte, aileleri birbirinden koparmakta sakınca görmemektedir. Başbakan ise ailenin önemini konuşmalarında sıkça dile getirmektedir. Hatta Başbakan ‘Aile değerlerimiz milli bekamızın en önemli teminatıdır’ şeklinde billboardlara ilan vermiştir. Şayet Başbakan ailenin kutsiyetini vurgulamak, aile değerlerinin önemini belirtmek için billboardlara ilan veriyorsa, vatandaşlarımıza ‘üç çocuk yapın’ diye çağrıda bulunuyorsa, bu durumda gereğini yerine getirmelidir. Dolayısıyla ilanın sahibi olan Başbakan’ın, bunun aksi bir davranışta bulunması abesle iştigal olur. Öğretmenlerimizin kuru sözlere karnıtoktur. Cicili bicili ifadelerle, fiyakalı, cilalı ilanlarla insanların yüzünü güldüremezsiniz. Önemli olan bu sözleri yerine getirme kudretine ve kararlılığına sahip olmaktır. Başbakan sözlerinin arkasında durmalı ve aileleri paramparça eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e “bu aileleri birleştirin”demelidir.

Sendikamızın; ailelerin parçalanmaması, çocukların annesiz, babasız kalmaması, sağlık ve öğrenim özrü mağdurlarının daha fazla acı yaşamaması için verdiği ilanın Milli Eğitim Bakanlığı’nı kış uykusundan uyandırmasını diliyoruz.

Sonunda bize bunu da yaptıran Milli Eğitim Bakanlığı’nı bir kez daha kınıyoruz. Bakanlık; eş, sağlık ve öğrenim özrü tayinlerinin önüne ördüğü duvarları artık yıkmalı ve Şubat ayında mutlaka özür grubu tayini yapmalıdır.

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ