TBMM ÖNÜNDE “MUTABAKAT METNİ KAZANIMLARI UYGULANIN EYLEMİ

Eylemde konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız; Tolu Görüşme Mutabakat Metninin gereklerinin hemen yerine getirilmesini, Eğitim çalışanlarının ücretleri konusunda haksızlıkların ortadan kaldırılmasını, Toplu Görüşmede Hükümetin altına imza koyduğu 40+40 lık denge tazminatının bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce çıkarılmasını, Memur Sicil Affının hemen çıkartılmasını, memurları mağdur eden yönetmeliklere dur denmesini, Siyasi ve yandaş kayırma kadrolaşmalarının durdurulmasını istedi. Bu talepler yerine getirilinceye kadar her gün TBMM önünde eylem yapılacağını ve bütün Türkiye’de eylemlerin başlatılacağını haykırarak, Hükümetten aklıselim davranmasını, AKP hükümetinin memura karşı düşmanca tavırlarına son vermesini, aksi halde bundan sonra olabileceklerin bütün sorumluluğunun AKP hükümetinde olacağını belirtti.


     
Meydana sığmayan binlerce arkadaşımzla bir süre meclis caddesini (dikmen yolu) trafiğe kapattık. Kalabalığın emniyet güçlerinin beklentisinin üstünde olmasından dolayı panikleyen polislerle, sendikamız üyeleri arasında zaman zaman istenmeyen tartışmalar yaşanmasına rağmen, sendikamız mensuplarının sorumluluk bilinciyle olay çıkartmama gayreti başarılı olmuştur.

    

Bizler bu eylemdeyken Hükümet yalakası bir sendika ise, çanağından yal yaladıkları efendilerine memurları pazarlamak için onların yanında, paçalarına yapışmış, kendilerine atılan yal kırıntılarını toplamakla meşguldüler. AKP hükümetine zarar gelmesin diye memurların mücadele azmini ve direncini kırmak için türlü yalan, saptırma ve aldatmalarla faaliyetine devam etmeye çalışan bu yardakçı sendikaya kamu çalışanları gereken cevabı bütün kurumlarda vermeli, içimizde örgütlenip, barınmalarına müsaade edilmemelidir. Çünkü bilinmelidir ki bunlar, ulu bir çınar olan kamu çalışanları ağacını çürütmeye çalışan içimizdeki kurtçuklardır ve ayıklanmalıdırlar.