GENEL BAŞKAN: “YKS’YE GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUZ.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS’ye girecek tüm adaylara başarılar diledi.

Salgın süreci gölgesinde 2 milyon 433 bin 219 adayın sınava gireceğini hatırlatan Geylan, çocuklarımızın olağanüstü bir durumda olağanüstü koşullarla sınava hazırlandığını söyledi.

Buna rağmen çocuklarımızın endişeli olmamasını isteyen Geylan, “Bu sınav hayatınızın önemli bir dönemeci olmakla birlikte her şey değildir. Çocuklarımızın sağlığı gerek aileniz gerekse ülkemiz için tüm sınavlardan daha değerlidir. Sizler ülkemizin geleceğine yön veren lokomotifsiniz, gücümüze güç katıyorsunuz. Rahat olun. Kaygı ve stres yaşamayın. Moral ve motivasyonunuzu yüksek tutun. Azim, emek ve fedakârlıklarınızın karşılığını mutlaka alacaksınız” dedi.

Velilere de uyarılarda bulunan Geylan,  salgın nedeniyle okul önlerinde yığılmaların olmaması gerektiğini bildirdi. YKS tedbirlerine uyulmasını isteyen Geylan, “Lütfen  çocuklarımızın hem sağlığını riske atacak hem de onların motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek durumlardan kaçının. Uyarılara kulak verin, çocuklarımızın yanında aileden sadece 1 kişi olmasına özen gösterin” diye konuştu.