YURT-KUR TAAHHÜDÜNÜ UNUTMAMALI, GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINI İVEDİLİKLE YAPMALIDIR

2016 Yılında Tük Eğitim-Sen olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan(YURT-KUR) görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılmasını talep etmiştik. YURT-KUR’un talebimizi reddetmesi üzerine ise Kamu Denetçiliği Kurumu’na müracaat ederek talebimiz doğrultusunda sınavın yapılmasını istemiştik. Kamu Denetçiliği Kurumu ise 25/09/2017 Tarih ve 2017/6436 Başvuru Numaralı Dostane Çözüm Kararı’nda; YURT-KUR tarafından 2018 yılında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılacağı yönünde taahhütte bulunulduğu belirtilerek dostane çözüm kararı verilmiştir.

2018 Yılı Eylül ayında taahhüdün yerine getirilmesi ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihinin açıklanmasını YURT-KUR’dan talep etmiştik. Talebimize cevaben gönderilen yazıda YURT-KUR’un Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiği, devir işlemlerinin devam ettiği ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar tamamlanacağı, akabinde sınavın yapılacağı belirtilmiştir.

2019 Yılının ortalarına yaklaştığımız bugünlerde ise henüz beklenen sınav tarihi açıklanmamıştır. Bu nedenle de YURT-KUR’u sorumluluğunun farkına varmaya ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na verdiği taahhüdü yerine getirmeye davet ediyoruz. YURT-KUR çalışanlarının yaklaşık altı yıldır beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav duyurusunu ivedilikle yayınlamalı, sınav tarihini kamuoyuna duyurmalıdır.

 

İlgili yazımız için tıklayınız.

YURT-KUR TAAHHÜDÜNÜ YERİNE GETİRMELİ, GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV TARİHİNİ AÇIKLAMALIDIR

YURT-KUR GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI, 2019 YILINA ERTELEDİ