TÜRKİYE KAMU-SEN DİYARBAKIR’DA

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Sendikalarımızın Genel Başkanları istişarelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır ziyaretlerinin ilk durağı olarak TRT Bölge Müdürlüğü’nü giden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanları kurum yetkilileri ve çalışanlar ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundular. Genel Başkan Önder Kahveci, Konfederasyon olarak hangi kurumda olursa olsun, çalışanların sesi olmak için çaba sarf ettiklerini vurgulayarak yaşanan sıkıntıları dinledi. Kahveci Türkiye’nin her köşesine giderek kamu çalışanlarının durumlarıyla ilgili gerekli girişimlerde bulunduklarını sözlerine ekledi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanları daha sonra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. Kahveci ziyarette, Diyarbakır’da görev yapan kamu çalışanlarının problemlerinin çözümü noktasında Vali Güzeloğlu’ndan girişimlerde bulunmasını istedi. Genel Başkan Kahveci, bölgede görev yapan tüm kamu çalışanlarının beklenti ve taleplerini Türkiye Kamu-Sen olarak önemsediklerini belirterek Diyarbakır Valisi Güzeloğlu ile diyalog halinde sorunların çözümü için çaba sarf ettiklerinin altını çizdi. 

Heyetimiz, Diyarbakır Şehit Aileleri Derneğini de ziyaret etti. Burada konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “ milletimizin bu topraklarda ilelebet huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için cansiperane mücadele ederek bu uğurda canlarını ortaya koyan, gencecik yaşında toprağa düşerek bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimize minnettarız. Coğrafyamızda gözü olan şer güçlerin maşası haline gelip, milli birlik ve beraberliğimizi bozma amacı içindeki yerli işbirlikçiler de coğrafyamızı kana bulayan emperyalist güçler de bilmelidir ki kardeşliğimizi, birliğimizi yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi.

Diyarbakır ziyareti, Türkiye Kamu-Sen teşkilat buluşması ile devam edecek.