GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI ELAZIĞ VE MALATYA`DAYDI.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ile Selahattin Dolğun, 21 Aralık tarihinde Elazığ’da istişarelerde bulundular. Elazığ’daki çalışmalarına Kredi Yurtlar Kurumu’nda çalışan eğitim çalışanlarını ziyaret ederek başlayan Şahindoğan ve Dolğun, daha sonra Elazığ’ın Kovancılar İlçesi’nde Sultan Kubeys Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, üyelerimizle bir araya geldiler. Elazığ’ın Palu ilçesinde de temaslarda bulunan Genel Başkan Yardımcıları, Palu’da Atatürk Ortaokulu ile Murat İlkokulu’nu ziyaret ettiler. Şahindoğan ve Dolğun aynı gün akşam Elazığ Şubemizin teşkilat buluşmasına katıldılar. Toplantıda Elazığ Şube Başkanı Talat Efe ve şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileri ile üyelerimiz de hazır bulundular.

Genel Başkan Yardımcıları, 22.12.2018 tarihinde de Malatya’da Şube’de üyelerimizle bir araya geldiler. Doğanşehir ilçesinde şehidimiz Cengiz Baktemur’un kabrini ziyaret eden Şahindoğan ve Dolğun daha sonra Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret ederek, eğitim-öğretimde yaşanan sorunlarla ilgili görüşmelerde bulundular. Genel Başkan Yardımcıları aynı gün akşam Malatya Şubesi’nin istişare toplantısına da katıldılar. Toplantıda Malatya Şube Başkanı Çetin Türkyılmaz ve şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileri ve üyelerimiz de hazır bulundu.

Toplantılarda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ile Selahattin Dolğun, öğretmen atama sayısının yetersizliğine dikkat çekti ve Şubat ayında en az 40 bin ilave atama talep ettiler.

Sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı olmamasının Anayasaya aykırı olduğunu bildiren Genel Başkan Yardımcıları, “Sözleşmeli öğretmenlik mutlaka kaldırılmalı, tüm öğretmenler kadrolu olarak KPSS puan üstünlüğüne göre atanmalıdır. Ancak bu yapılana kadar da sözleşmeli öğretmenlere de kadrolu öğretmenlerle birlikte özür durumlarına bağlı yer değiştirme hakkı verilmelidir” dedi. Yönetici ve öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılmasını, yönetici atamada merkezi sınavın hayata geçirilmesini de isteyen Şahindoğan ve Dolğun, “Sayın Cumhurbaşkanının belirttiği eğitimdeki başarısızlığın sorumlusu kadroların yerine ehliyetli eğitimcilerin iş başına geçirilmelidir” diye konuştu.