MERKEZ KADIN KOMİSYONU, KADIN SAĞLIĞI İLE İLGİLİ SEMİNER DÜZENLEDİ.

Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu 8 Aralık Cumartesi günü kadın üyelerimizi, kadın sağlığı ile ilgili bilgilendirmek için bir seminer düzenledi.

Seminere Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, Genel Merkez Kadın Komisyonu Üyeleri, Ankara Şubelerimizin Kadın Komisyonu Üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Leyla Polat ve konfederasyonumuza bağlı sendikalardan Türk Ulaşım-Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Ayten Gülleroğlu, Türk Yerel Hizmet Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Yasemin Güngör, Türk Enerji-Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Berna Ötüncel ile kadın üyelerimiz katıldı.

Uzman Dr. Vildan Temel ve Op, Dr. Ergin Işık’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde kadın üyelerimiz, meme ve rahim ağzı kanseri ve sonrasında dikkat edilmesi gereken uygulamalar, cerrahi yöntemler, yanlış bilinen tedavi yöntemleri ile plastik cerrahide yeni yaklaşımlar hakkında bilgilendirildi.

Bir konuşma yapan Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, “Merkez Kadın Komisyonumuz toplumu yakından ilgilendiren konular hakkında önemli etkinlikler yapmaktadır. Bu kez de kadın sağlığı ile ilgili bir seminer düzenleyerek, kadınlarımızı bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu önemli etkinliğe katılan üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yoğun ilginin olduğu seminer soru-cevapla sona erdi.