GENEL BAŞKAN: "YÖK, GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI MART AYI İÇERİSİNDE YAPACAK."

Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etmiş, ertelenen görevde yükselme sınavının bir an önce yapılmasını talep etmişti. YÖK Başkanı da Genel Başkanımızın ziyareti sırasında üniversite personeli için Görevde Yükselme Sınavı'nın 2019 yılının ilk çeyreğinde yapılması için talimat vermişti. 

Konuyla ilgili beklenen gelişme yaşandı. YÖK, üniversitelere yazı göndererek, Görevde Yükselme Sınavı'nın  2019 yılında Mart ayı içerisinde yapılacağını duyurdu. 

Bir açıklama yapan Genel Başkan Geylan YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç'a teşekkür etti ve şunları kaydetti: "YÖK Üniversitelere bir yazı göndererek Görevde Yükselme Sınavı’nın Mart ayı içerisinde yapılacağını duyurarak, üniversiteler tarafından ihtiyaçların planlanarak bildirilmesini istedi.

Üniversite çalışanlarının uzun süredir beklediği bu haberden dolayı YÖK’e teşekkür ediyoruz.

Yapılacak merkezi yazılı sınav sonuçlarına göre çalışanların görevde yükselme işlemlerinin gerçekleştirilmesini, hak gasplarına neden olabilecek mülakat uygulamalarının asla bu sürece dahil edilmemesini ısrarla talep ediyoruz."