TÜRKİYE KAMU-SEN KADIN KOMİSYONU İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonu, Toplantısı Konfederasyon genel merkezinde istişare toplantısı düzenlendi.  Başta Ulu Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı söylendi.

Komisyon Başkanı Leyla Polat ve sendikalarımızın kadın komisyon üyeleri tarafından tertip edilen toplantının açılışında konuşan Başkan Leyla Polat, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şunları söyledi:

 “Geçmişte olduğu gibi günümüzde de kadınlar omuz omuza yürüdükleri zaman gerçek anlamda başarıya ulaşmışlardır. Kadınlarımız bir araya gelecek, örgütlenecek ve örgütlü yapıların içinde söz sahibi olacaktır.

Bu anlamda emek örgütü olan sendikalar, çalışanların çıkarlarının korunması ekonomik ve demokratik haklarının geliştirilmesi açısından toplumun vazgeçilmez öğesidir. Bizim bu mücadeleyi yapmak için bir araya geldiğimiz yer Türkiye Kamu-Sen’dir.

2014 yılından bu yana Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonları olarak bu mücadelede neler yapabileceğimizi ortaya koyduk.

Hem çalışma hayatında, hem de kadın çalışmalarında sendikal anlamda etkin projeler yapabilmeyi hedefliyoruz. Bunu da birlikte başarabiliriz”

Ardından söz alan Türk Eğitim Sen Kadın Komisyonu Başkanı Firdevs Işık,  işbirliği ile hareket etmenin önemine değinerek, “Hepiniz koca yürekli kadınlarsınız. Her zaman hak ve hukukun yanında olan Türkiye Kamu-Sen çatısında mücadele etmeye devam ediyoruz. Yarınlarımız ve evlatlarımız için çok çalışmalıyız. Bizler ülkemiz ve milletimiz için bizleri daha ileriye götürecek projelerle var olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Yasemin Güngör de katılımcılara teşekkür ederek, bundan sonraki süreçte daha aktif olarak çalışma hayatına yönelik faaliyetler yapılacağının altını çizdi.

Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyon üyeleri 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 14:00’da, Anıtkabir ziyaretiyle yeni dönem çalışmalarına başlıyor. Bu kapsamda bütün kadın üyelerimizi, 5 Aralıkta Anıtkabir Tandoğan kapısına bekliyoruz.