TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANI ÖNDER KAHVECİ: HERKES BİLSİN Kİ, TÜRKİYE BAĞIMSIZ BİR DEVLETTİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ABD ile yaşanan krize ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Türkiye Cumhuriyeti, bağımsız bir hukuk devletidir” diyerek, “Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce defalarca olduğu gibi bugün de bir sömürge devleti olmadığını dost düşman herkese gösterecektir” dedi.

“Hiç kimse, hiçbir güç Devletimizin bağımsızlığına halel getirecek şekilde içişlerine müdahale edemez” diyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, “okyanus ötesinden gelen tehditlere baş eğmeyecek milletimiz, müdahale ve yaptırımlarla yıkılmayacak kadar büyük ve köklü bir devletimiz var” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

Türkiye Cumhuriyeti, bağımsız bir hukuk devletidir. Hiç kimse, hiçbir güç Devletimizin bağımsızlığına halel getirecek şekilde içişlerine müdahale edemez. Çok şükür ki, okyanus ötesinden gelen tehditlere baş eğmeyecek milletimiz, müdahale ve yaptırımlarla yıkılmayacak kadar büyük ve köklü bir devletimiz var. 

Elbette ABD’nin bu tutumu ve bakanlarımıza karşı uyguladığı yaptırımlar bir rahibe sahip çıkma refleksinin ötesinde, ülkemize karşı girişilen emperyalist saldırıların bir parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce defalarca olduğu gibi bugün de bir sömürge devleti olmadığını dost düşman herkese gösterecektir. 

Bakanlarımıza uygulanan bu yaptırımlar, mütekabiliyet esasına göre karşılık bulmalı, Devletimiz, bizlere parmak sallama, talimat verme cüretini gösteren ABD’ye haddini bildirmelidir.