TÜRKİYE KAMU-SEN`DEN FİLİSTİN`E DESTEK

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyeleri Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret ederek desteklerini ilettiler.

KAHVECİ: MÜSLÜMAN DÜNYASI KUDÜS VE FİLİSTİN’E SAHİP ÇIKMALIDIR

Filistin Büyükelçiliğinde gerçekleşen ziyarette bölgede son birkaç gündür yaşanan olaylar ve detayları konuşulurken, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, İsrail devletinin tutumunun kabul edilemez olduğunun altını çizdi. Kahveci, “ABD’nin Büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıması ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı ile başlayan tavrı bölgede yıllardır süregelen kaos ortamını daha da içinden çıkılmaz bir hale taşımıştır.

Son birkaç günde 60’ın üzerinde masum insan İsrail devletinin hedefi olmuş ve hayatlarını kaybetmiş, yüzlerce insan ise yaralanmıştır. Kutsal Ramazan ayımızı idrak etmeye başladığımız şu günlerde bu saldırgan tutumun altındaki kirli ve sinsi tezgahları herkes görmektedir.

Türkiye Kamu-Sen olarak bizler Filistin meselesini hep yakından takip ettik ve bundan sonra da etmeye devam edeceğiz.

Kudüs Filistin’in başkentidir ve bu gerçek asla değiştirilemez. Müslüman dünyası Kudüs’e ve Filistin’e sahip çıkmalıdır. Şayet bu birliktelik sağlanırsa bölgede kan ve göz yaşı bitecek, barış sağlanacaktır.

Burada hayatını kaybeden insanlar şehittir. Eli kanlı İsrail devletinin bu yaptıkları asla kabul edilemez. Bu katliamı yapan İsrail devletini kınıyor, şehitlere yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler daima sizlerle olmaya devam edeceğiz.

BÜYÜKELÇİ FAED MUSTAFA: TÜRK HALKINA MİNNETTARIZ

Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa İse, Türkiye Kamu-Sen’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, “Kendi evinize, kendi ofisinize hoş geldiniz. Yaşanan olaylar nedeniyle verdiğiniz destek için Filistin halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Mustafa, “Yıllardır kan ve gözyaşının eksik olmadığı coğrafyamızda Filistin halkı olarak topraklarımız için mücadele ediyoruz. Bu mücadele de Türk halkının desteğini arkamızda hep hissettik. Bir çok kurum ve kuruluş ziyaretleri ile bize yalnız olmadığımızı hissettirdi. Bunlardan birisi de Türkiye Kamu-Sen’dir. Her zaman verdiğiniz güçlü destek için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretin ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Kahveci;

“İsrail Devleti’nin kurulduğu 14 Mayıs 1948’den beri Filistin kan ve gözyaşının adresi olmuştur.

Soykırımın, işgalin ve barbarlığın her türlüsünü sergileyen İsrail Devleti, adeta bir terör örgütü gibi davranmakta; silahsız, masum, kadın, çocuk, yaşlı, engelli demeden, işgal politikalarına karşı çıkan herkesi katletmektedir.  

Bilindiği gibi Kudüs, 3 semavi dinin de kutsal kabul ettiği değerleri içinde barındıran, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir.

İnsanlık binlerce yıllık tarihinde en kanlı mücadelelerini din üzerinden yürütmüştür.

Kudüs ise Müslümanların kadim kıblegâhı, bütün semavi dinlerin ortak mekanıdır.

Dünyaya barış ve huzur ancak bütün inançlara saygı çerçevesinde geliştirilecek bir süreç sonucunda, Kudüs’ün maneviyatına halel getirmeden, evrensel hukuka ve tarihi gerçeklere uygun bir çözümle gelecektir. 

Halbuki İsrail’in, 1967 yılında 6 Gün savaşları sonunda Müslümanların kontrolündeki Kudüs’ü işgal etmesiyle, bitmeyen bir kavganın da fitili ateşlenmiştir.

ABD’nin bütün dünyayı karşısına alarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması bölgedeki gerginliği bir kat daha artırmıştır.

Hiçbir hakkı olmadığı halde 1948’den beri bölge halklarına kan kusturan İsrail’e, “Artık yeter” denmelidir. 

Yüzyıllardır soykırıma tabi tutulduğunu, sürgünlerle kıyıma ve haksızlığa uğradığını iddia eden İsrail, yaşadığı acılardan hiç mi ders almamıştır ki, başta Kudüs olmak üzere Filistin topraklarını işgal etmekten, beşikteki çocuklara kadar katletmekten çekinmemektedir!   

14 Mayıs 2018 dünya tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Kuruluş gününde dahi silahsız sivil halka mermi yağdırmaktan çekinmeyen İsrail’in hamurunda katliam ve soykırım olduğu da bir kere daha görülmüştür.

İnanıyoruz ki, zalim ve işgalci İsrail ile İslam’a karşı haksızın yanında alenen yer alan ABD, dünyada yalnız kalmaya mahkûm olacaktır.

Sapkın Siyonist inanışın tezahürü olarak, sözde Yahudilere va’dedilmiş topraklar için tüm dünyayı ateşe vermeyi göze alan bu azgın anlayış, insanlığın sağduyusu karşısında pes edecek, zalimler eninde sonunda kaybedecek, insanlık mutlaka kazanacaktır. 

Ellerine masum kanı bulaşan İsrail ve ABD kendi yaktıkları bu ateşin yakıcı azabını elbet bir gün tadacaktır.

Türkiye Kamu-Sen olarak İsrail’i yaptığı bu vahşet ve barbarlık nedeniyle şiddetle kınıyor, katliamlarına derhal son vererek 1967 öncesi sınırlarına çekilmeye çağırıyoruz.   

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarına sonuna kadar destek olacağımızı tüm kamuoyuna bir kere daha ilan ediyoruz”