RUHLARI ŞAD OLSUN.

Afrin’den gelen acı haber tüm milletimizi yasa boğdu. Hain teröristlerin kurduğu pusu sonucunda 8 askerimiz şehit oldu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da bir taziye mesajı yayınladı.

Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet; ailelerine ve milletimize baş sağlığı dileyen Geylan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Afrin'de 8 şehidimiz var. Milletimizin ve ailelerinin başı sağolsun. Yaralı gazilerimize şifalar niyaz ediyorum.

Güney sınırlarımızı tehdit eden bir kukla terör devleti oluşturmayı hedeflemiş olan yapılanmaya karşı devletimizin başlatmış olduğu Zeytindalı Harekatı’nı amasız, fakatsız destekliyoruz. Tek bir terörist kalmayıncaya dek operasyonların devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Büyük acılarla yoğrulmuş necip Türk milleti, bu belayı da ortadan kaldıracak, tarih yazmaya devam edecektir.

Teröristlere karşı kahraman Mehmetçiğimizin yürüttüğü eşsiz mücadele teröre destek veren tüm ülkeler tarafından iyi okunmalıdır.  Yüzyıl sonra bölgemiz terörizmle yeniden tanzim edilirken, bu kez toprak kaybetmeyeceğiz! Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür; kimsenin şüphesi olmasın ki terörün başını ezecek, ihaneti yok edecektir.
‪Devletimiz var olsun.

Milletimiz sağolsun.”