KONCUK: MEMUR İŞİ YAPAN İŞÇİLER UNUTULMASIN

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron çalışanlarla ilgili yapılan düzenlemenin memnuniyet verici olduğunu belirtirken, şu an memur işi yapan 80 bin işçinin de memur kadrolarına geçirilmesi gerektiğini belirtti.

“Aslında memur işi yapan işçilerin memur kadrosuna alınması bir lütuf değil” diyen Genel Başkan Koncuk, “Madem memur işi yapıyor, neden hala işçi oldukları izaha muhtaçtır. Akıl da, izan da bu konuda adım atılmasını gerekli kılmaktadır” dedi. 

Genel Başkan Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi; 

“Taşeron çalışanlarla ilgili düzenleme memnuniyet verici ancak yasa hazırlanırken şuan memur işi yapan yaklaşık 80 bin işçinin de memur kadrolarına geçirilmesi hem doğru olacak hem de bir TİS kararının hayata geçmesini sağlayacaktır.Hiç de zor değil. 

Aslında memur işi yapan işçilerin memur kadrosuna alınması bir lütuf değil, fiili bir durumla ilgili, gerekli bir mevzuat düzenlemesi olacaktır.Madem memur işi yapıyor, neden hala işçi oldukları izaha muhtaçtır.Akıl da, izan da bu konuda adım atılmasını gerekli kılmaktadır. 

Hem memur işi yapan hem de çoğu bir üniversite diplomasına sahip bu insanların, diplomalarına uygun bir statü istemesi son derece tabidir ve insanidir.Devlete de maddi olarak hiç bir külfetleri söz konusu değildir.O halde doğru yol bellidir.Bir adım daha atalım ve çözelim”