MEB’DEN ÖĞRETMENLERE ALAN DEĞİŞİKLİĞİ, 2.İL İÇİ VE İL DIŞI ÖZÜR TAYİN HAKKI

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmenlere mazerete bağlı, 2.il içi ve il dışı  atamaları ile alan değişikliği konularında tekrardan hak tanındı. Konu ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk; “MEB'in açıklamasında yer alan 2. İl dışı, il içi ve iller arası yer değiştirme önemli bir gelişmedir ve binlerce öğretmenin mutluluğudur.” dedi.

Genel Başkan değerlendirmesinde şunları kaydetti:

“MEB 2. İl dışı, il içi ve dışı özür tayinleri ve alan değişikliği konularında açıklama yaptı. Hayırlı olsun

MEB'in bu açıklaması beklenen ve sevindirici bir açıklamadır. Bu açıklamada alan değişikliği konusu uzun zamandır beklenmekteydi.

MEB'in açıklamasında yer alan 2. İl dışı, il içi ve iller arası yer değiştirme önemli bir gelişmedir ve binlerce öğretmenin mutluluğudur.

MEB'in bu açıklamasının, bugünü büyük bir istek ve merakla bekleyen arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sonuçları da güzel olsun.

MEB'in bu açıklamasının, bugünü büyük bir istek ve merakla bekleyen arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sonuçları da güzel olsun.

MEB'in açıklamasında unutulan bir kesim ise sözleşmeli öğretmenlerdir. MEB'den artık bu konuda da beklenen adımı atmasını ısrarla istiyoruz.

İsteğe bağlı 2. İl dışı konusu yazıdan anlaşılmamaktadır. MEB Sayın Yusuf Tekin'in açıklamasını da dikkate alarak bu durumu açıklığa kavuşturmalıdır.

Gerek özür gerekse isteğe bağlı 2. İl dışı yer değiştirme talebi birlikte alınmalıdır. İsteğe bağlı 2. İl dışının eksikliği kabul edilemez.

Şuan konuştuğum MEB yetkilileri isteğe bağlı 2. İl dışını da yapacaklarını söylemişlerdir. Mağdurlar adına teşekkür ediyorum.”