GENEL BAŞKAN’DAN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ, ÖZÜR TAYİNLERİ VE 2. İL DIŞI AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, diplomaya bağlı alan değişikliğinin bir gereklilik olduğunu söyleyerek, “Diplomaya bağlı alan değişikliği talebini yetkililere her fırsatta iletiyoruz ancak resmî bir bilgi olmadan yapılacak demek doğru olmaz. Şunu söyleyebilirim, diplomaya bağlı alan değişikliği bu yıl mutlaka yapılmalıdır” dedi.

Koncuk, hem il dışı hem il içi özür tayin taleplerinin karşılanması ve MEB Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin'in 2. il dışı sözünün yerine getirilmesi gerektiğini de kaydetti.

Koncuk şunları kaydetti: “Diplomaya bağlı alan değişikliği uzun zamandır talebimizdir. MEB bu konuda geçen yıl umut vermiş ancak sonuçlandırmamıştır. Aslında zor değil.

Diplomaya bağlı alan değişikliği bir gerekliliktir, aslında geçmiş yıllardan bugüne ihtiyaç doğrultusunda yapılagelen bir uygulamadır.

Biz Türk Eğitim Sen olarak tüm talepleri bugün yerine getirin demedik, her yıl düzenli yapın emin olun bu talep zamanla en aza inecektir.

Bugünlerde yine MEB'in alan değişikliği yapacağı konuşuluyor, doğrusu geçen yıl ki tecrübeden sonra temkinli yaklaşmak daha doğru olacaktır.

Diplomaya bağlı alan değişikliği talebini yetkililere her fırsatta iletiyoruz ancak resmî bir bilgi olmadan yapılacak demek doğru olmaz.

Şunu söyleyebilirim, diplomaya bağlı alan değişikliği bu yıl mutlaka yapılmalıdır. MEB'e yakışan da bu talebe uygun davranış sergilemektir.

Ayrıca, özür tayinleri hem il dışı hem il içi talepleri karşılanmalı, Müsteşar Sayın Tekin'in 2. İl dışı sözü de yerine getirilmelidir.”