GENEL BAŞKAN: “MEB, ÖZEL OKULLAR ÖGRETMENLERİNİN İSTİSMARINI ENGELLEMELİDİR.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yeni sistem ile beraber özel okul sayısının artışına ve o okullarda çalışan öğretmenlerin çalışma şartlarına dikkat çekti.

Koncuk , “Gelen şikayetler özel okullarda bir sömürü çarkının çalıştığı doğrultusundadır. Özel okul öğretmenlerinin çalışma şartları denetlenmelidir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Yeni sistem, özel okul sayısında artış sağladı. İstemesem de sonuç bu, ancak MEB'in özel okul öğretmenlerini korumak gibi bir görevi var.

Gelen şikayetler özel okullarda bir sömürü çarkının çalıştığı doğrultusundadır. Özel okul öğretmenlerinin çalışma şartları denetlenmelidir.

Şikayetler elbette tüm özel okullar için geçerli değil, doğru dürüst çalışanları tenzih ediyoruz, ancak MEB'in istismara dikkat etmesi lazım.

Özel okullarda yapılan denetimler al gülüm ver gülüm ötesinde öğretmenlerin maaş ve özlük haklarını korumak doğrultusunda olmalıdır.

Görünen o ki, özel okul oranı önümüzdeki dönemlerde de artıracaktır, MEB'in sağlıklı bir sistemi oluşturması istismarı önlemek için şarttır.”