GENEL BAŞKAN: ÖĞRETMENİMİZ NECMETTİN YILMAZ ŞEHİT EDİLDİ.

PKK’lı hain teröristler tarafından 16 Haziran 2017 tarihinde memleketine giderken kaçırılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın şehit edildiği haberi yüreklerimize kor bir ateş gibi düştü. Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Kaçırılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz şehit edilmiştir. Savunmasız insanların canına kıymaktan daha büyük bir alçaklık, daha büyük bir kahpelik olamaz. Necmettin Yılmaz şehit oldu, sizin gibi mahlûklar ise, eninde sonunda geberecektir” dedi.
Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yüreğimiz yanıyor. Aybüke öğretmenimiz için döktüğümüz gözyaşı kurumadan PKK’lı kalleşler yine genç bir öğretmenimizi şehit etti. 
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan Necmettin Yılmaz öğretmenimiz memleketine giderken PKK’lı hainler tarafından kaçırılmıştı. Teröristler 24 yaşındaki bu gencecik öğretmenimizi de şehit etti. 
Oysa Necmettin öğretmenin yapacak çok işi vardı. Bir köy ilkokulunda görev yapıyordu. Çocukları onunla birlikte aydınlanıyor, geleceğe hazırlanıyordu. Ve terör örgütü PKK, bu çocukların elinden çok sevdikleri öğretmenlerini aldı. 
Eliniz kurusun, ocağınız sönsün. Savunmasız insanların canına kıymaktan daha büyük bir alçaklık, daha büyük bir kahpelik olamaz. Necmettin Yılmaz şehit oldu, sizin gibi mahlûklar ise, eninde sonunda geberecektir. Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, eğitim camiamıza ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. 
İşte eğitim ordusu olarak tam da bugünlerde daha güçlü olmak zorundayız. Çocuklarımız için, bu ülkenin geleceği için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bir ve beraber olarak yarınlara yürümeliyiz. Gencecik bir öğretmeni gözünü kırpmadan şehit eden gafiller bilsinler ki; Aybüke öğretmenler, Necmettin öğretmenler ölmez. 
PKK’lı hainlere, eli silahsız insanları şehit eden bu bölücü aymazlara, leş sürülerine  sesleniyoruz: Vatan sevdasıyla dolup taşan, çocuklarımızı bilgiyle donatmak için ta memleketinden kalkıp, yüzlerce kilometre uzağa gitmeyi, ailesinden, sevdiklerinden ayrılmayı göze alan,  her elin kalem tutması için canla başla emek veren, ideallerini gerçekleştirmek uğruna canını hiçe sayan öğretmenlerimizi asla elimizden alamazsınız. 
Öte yandan öğretmenlerimizin ve kamu çalışanlarımızın can güvenliğinin sağlanmasının çok önemli olduğu bir kez daha görülmektedir. Bu noktada terör örgütü PKK’nın sık sık hedefinde olan öğretmenlerin ve tüm kamu çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması konusunda devletimiz tedbirleri daha da artırmalıdır. 
Çocuklarımızı eğitimsiz bırakmak, cehaletin karanlığı ile boğmak, hatta dağa kaçırıp, terörist yapmak için öğretmenlerimizi hedef alan bu hainlere karşı mücadelemiz sürecektir. Öğretmenlerimiz sahipsiz değildir. Bu ülke eli kanlı teröristlere pabuç bırakacak değildir. Tarih, Necmettin Yılmaz gibi kahramanları unutmayacaktır.”