YENİ KHK YAYINLANDI, 416 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

688 Sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Kanun Hükmünde Kararnameye göre, 416 kişi kamudaki görevlerine iade edildi. 
KHK ile daha önce kamudaki görevlerinden çıkarılan 416 kişi görevlerine yeniden dönebilecek. KHK'nın ekindeki listeye göre, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde 90, Sağlık Bakanlığından 83, Diyanetten 76, yükseköğretim kurumlarından 37, Emniyet ve SGK Başkanlığından 24'er, Adalet Bakanlığından 15, Karayolları Genel Müdürlüğünden 9, Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve Orman Bakanlığından 7'şer, TCDD ve İller Bankasından 5'er, Yargıtay, Jandarma ve Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğünden 4'er, Danıştay, BTK Başkanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden 3'er, Çevre Bakanlığı, TÜİK, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ ve Türkiye Demiryolu Makinaları A.Ş'den 2'şer, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Sayıştay ile Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden birer kişi göreve iade edildi.
KHK'nın yayımlanmasıyla görevlerine iade edilenlerin 10 gün içinde  göreve başlamaları gerekiyor.
Bu sürede göreve başlamayanlar çekilmiş sayılacak.
 
KONCUK: DARISI ES KISA SÜREDE TÜM MASUMLARA OLSUN 
688 Sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname ile 416 kişinin göreve iade edilmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Yeni Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Kararname ile toplam 416 kişi kamuya geri döndü. Darısı, en kısa sürede  tüm masumlara olsun” dedi.