KONCUK:SENDİKACILIK SORUMLULUK GEREKTİRİR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mülakat sistemine yönelik olarak Ankara'da iki gün süren toplantıya dair değerlendirmelerde bulundu.

"Adınız memur sendikası olacak, böylesine önemli bir toplantıda ortada olmayacaksınız" diyen Genel Başkan Koncuk, "Bu kadar sorumsuzluk memuru sırtından bıçaklamaktır" dedi.

"Sendika iseniz işinizi yapın" diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, "Tüm alanlarda mülakat bir sistem haline getirilirken, söyleyecek bir sözünüz olmalı.Bunun yeri de yapılan resmi toplantılardır" dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi:

"Memuriyete girişte uygulanacak mülakat ile ilgili Ankara'da 2 gün süren toplantı yapıldı.Türkiye Kamu-Sen oradaydı, diğer sendikalar nerede?

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan düzeyinde, AR-GE koordinatörü ile mülakat ile ilgili görüşlerini net olarak ortaya koydu, yanlışları söyledi.

Adınız memur sendikası olacak, böylesine önemli bir toplantıda ortada olmayacaksınız.Bu kadar sorumsuzluk memuru sırtından bıçaklamaktır.

Beyler sendika iseniz işinizi yapın, sendikacılığa zaman ayırın.Siyaset tatlı gelebilir ancak zaman zaman sendika olduğunuzu da hatırlayın.

Ben, gerçek anlamda sendika olmadığınızı biliyorum ancak bir şekilde size üye olmuş insanları bu kadar da unutmayın.Kimse size mahkum değil!

Tüm alanlarda mülakat bir sistem haline getirilirken, söyleyecek bir sözünüz olmalı.Bunun yeri de yapılan resmi toplantılardır.

Man fabrikasından, özel sektörden dahi temsilciler bu toplantılarda görüş beyan ederken, adına sendika diyenlerin tek sözü yok mudur?Yazık!"