KONCUK: ŞEHİT ASKERLERİMİZE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Fırat Kalkanı” operasyonu esnasında rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit düşen askerlerimiz için taziye mesajı yayınladı.

Genel Başkan İsmail Koncuk mesajında; 

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yapılan açıklamayla, Suriye’de halen devam eden “Fırat Kalkanı” operasyonunda rejim güçleri tarafından askerlerimize yönelik düzenlenen hava saldırısında üç askerimizin şehit olduğunu, 10 askerimizin ise yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. 

Ülkemizin içte ve dışta çok ciddi tehditler altında olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bir taraftan hain terör diğer taraftan ise sınırımızda yaşanan bu gelişmeler endişe verici boyutlara ulaşmıştır. 

Bölgemiz ve ülkemizin geleceği bakımından son derece dikkatli olunmalıdır. Kan ve göz yaşının hiç eksik olmadığı bu coğrafyada huzur ve barışın tesis edilebilmesi adına ülkemize de büyük görevler düşmektedir. 

Komşularımızda yaşanan bu şiddet, kan ve gözyaşı hali ne yazık ki bizlere de sirayet etmektedir. Bu durumun daha da ilerlememesi için etrafımızdaki yangın bir an önce söndürülmeli,  komşu ülkelerin refah ve barışa ulaşmasının önü açılmalıdır. 

Yaşanan  bu tip olaylar, Türkiye’de huzursuzluk ve gerilim ortamının oluşmasını isteyenler için paha biçilmez gelişmelerdir. Buradan hareketle, Türk milleti birlik ve beraberliğine bir önceki günden daha çok sahip çıkmalı, vatanına, milletine ve topraklarına yönelik tüm tehditlere karşı sağlam ve dik durmalıdır. 

Türkiye Kamu-Sen camiası adına, “Fırat Kalkanı” operasyonu başta olmak üzere vatan toprakları için şehit düşen tüm askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, aileleri ve necip Türk milletine baş sağlığı diliyor, yaralı kahraman askerlerimize de acil şifalar temenni ediyorum”  dedi.