“#MülakatEmekHırsızlığıdır ” ETİKETİMİZ SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Mülakat sistemine yönelik tepkisini sık sık dile getiren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un dün akşam sosyal medya üzerinden başlattığı #MülakatEmekHırsızlığıdır etiketi trend topic (TT) listesine girerek sosyal medyanın gündemine oturdu.

On binlerce tweetin atıldığı  #MülakatEmekHırsızlığıdır başlığı altında bir çok sosyal medya kullanıcısı yaşadıkları haksızlığı ve adaletsizliği gündeme getirdi.

Sosyal medya oluşturduğu #MülakatEmekHırsızlığıdır etiketi öncesi takipçilerine seslenen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “2010 yılında KPSS'de hırsızlığı ortaya çıkardık. O tarihte hırsızlık yapanlar alın teri ile KPSS ye çalışanların alın terlerini çalmışlardı.

Bugün mülakat denilen ucube bir anlayışla KPSS'de yüksek puan alanların öğretmen olması engellendi.2010'daki hırsızlıktan farkını izah edin.

Memur veya öğretmen alımında mülakatı, bu ülkenin vicdanlı hiç bir vatandaşı kabul etmeyecektir. Israr edenler vicdanlarda mahkum olacaktır” dedi.

Saat 21:00’da Genel Başkan İsmail Koncuk’un attığı ilk tweetle başlayan çalışma kısa sürede Trend Topic (TT) listesinde girerek gündemde en üst sıralara yükseldi.

GENEL BAŞKANIMIZ İSMAİL KONCUK’UN KONU BAŞLIĞINA İLİŞKİN ATTIĞI TWEETLERDEN BAZI ÖRNEKLER

#MülakatEmekHırsızlığıdır ne atanan ne de atanamayan mutlu olacak.

#MülakatEmekHırsızlığıdır bir defa yaptınız 2. sini istemiyoruz

#MülakatEmekHırsızlığıdır mülakat nitelikli öğretmeni değil nitelikli torpili getirir

#MülakatEmekHırsızlığıdır İsmet Yılmaz ama öğretmenler sayenizde YILDI!

#MülakatEmekHırsızlığıdır milyonlarca işsiz gencimiz mülakata mahkum edilemez!

#MülakatEmekHırsızlığıdır ahirette bakanlık yok, koltuk da yok, özel korumalar da yok!

#MülakatEmekHırsızlığıdır Sn Yılmaz rahmetli kayınvalidemin sözüdür. "Ben ıslanır kururum ama bu huy sana huy değil."

#MülakatEmekHırsızlığıdır adil ol, gün gelir seni de açığa alırlar. İmam nasıl bilirdiniz diye sorarsa, iyi bilirdik diyecek kimsen olsun!

#MülakatEmekHırsızlığıdır üniversiteye hazırlan, sınavı kazan, 4 yıl oku, KPSS'yi kazan, ÖABT'ye gir.Nitelik için bir yandaş olmak kalmıştı!