MÜLAKATIN 2010 KPSS HIRSIZLIĞINDAN FARKI NEDİR!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk öğretmen ve memur alımlarında mülakat sistemini eleştirerek “Mülakat, artık nitelikli olma yarışını sona erdirecek ve tüm işsiz gençler bilgide yarışmak yerine, torpil bulmada yarışa girecektir.Yazık!” dedi.
Genel Başkan Koncuk konu ile ilgili kişisel twitter hesabından açıklamalarda bulundu.Koncuk şunları kaydetti:
“2010 yılında KPSS'de hırsızlığı ortaya çıkardık.O tarihte hırsızlık yapanlar alın teri ile KPSS ye çalışanların alın terlerini çalmışlardı.
Bugün mülakat denilen ucube bir anlayışla KPSS'de yüksek puan alanların öğretmen olması engellendi.2010'daki hırsızlıktan farkını izah edin.
Mülakat adı verilen, esasen haksızlığı meşrulaştıran yöntemi icat edenlerin 450 bin genci, anne babaların yüzüne bakma cesareti var mıdır?
Memur veya öğretmen alımında mülakatı, bu ülkenin vicdanlı hiç bir vatandaşı kabul etmeyecektir.Israr edenler vicdanlarda mahkum olacaktır.
Mülakat, artık nitelikli olma yarışını sona erdirecek ve tüm işsiz gençler bilgide yarışmak yerine, torpil bulmada yarışa girecektir.Yazık!
Bugün saat 21:00'da mülakata karşı hash tag hazırlayacağız.Sadece öğretmenlikte değil, tüm memur alımında mülakata hayır, diyeceğiz.”