GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNULDU

Aralarında Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un da bulunduğu Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyeleri , Genelkurmay Başkanı Sayın Hulusi Akar'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. 

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Genel Başkan İsmail Koncuk, ziyarette Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın kendilerine anlattıklarının önemine işaret ederek şunları söyledi: 

“Sayın Genelkurmay Başkanının detaylı açıklamaları oldu, bir sözü son derece önemlidir, "Her faaliyet bir süre askıya alınabilir ama telafisi mümkündür, ancak güvenlik ihtiyacı telafisi imkansız olan önemli bir ihtiyaçtır. "Güvenliğin Türkiye açısından önemi bu kadar net olarak ifade edilebilir. Son derece tehlikeli ve riskli bir bölgede olduğumuz dikkate alındığında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaralarının bir an önce sarılması ülke ve milletimizin güvenliği açısından hayati öneme sahiptir.

Türk Silahlı Kuvvetleri bizimdir, varlığı milletimizin varlığı ile eş değerdir. Asker kılığına girmiş, adeta robotlaştırılmış bir takım hainlere bakarak bir değerlendirme içinde olamayız. Allah bu ülkeye ve Aziz Milletimize benzeri olayları bir daha yaşatmasın, inşallah. Hepimiz, bu ülkede yaşayan her bir fert yaşadıklarımızdan büyük bir ders çıkarmak ve ona göre hareket etmek zorundadır.”