GENEL BAŞKAN: “SAYIN CUMHURBAŞKANI SORUŞTURMALAR İÇİN NET BİR ÇİZGİ ORTAYA KOYDU”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak, kamu çalışanlarının yaşadığı tedirginliğin giderilmesini istedi. Kamudaki soruşturmaların hakkaniyet çerçevesinde yapılmasının önemine değinen Koncuk, şunları söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanı bir milat olarak, şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları, bir kereye mahsus olarak davalarımı çekiyorum ve affediyorum" dedi.
Sayın Cumhurbaşkanın bu açıklaması doğrudan açtığı davalarla ilgisi olsa da, sosyal medyada bu sebeple açılan soruşturma ve açığa almalarda da etkili olmalıdır.
Savcı, hakim ve yetkililer, Sn Cumhurbaşkanının bu mesajından hareketle muhakeme ederek diken üstünde olan insanları rahatlatmalıdır. Çünkü benzer iddialarla birçok kamu çalışanı ya gözaltına ya da açığa alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı bu açıklaması ile bu kapsamda yapılacak soruşturmalar için net bir çizgi ortaya koymuştur. Dilerim bazı olayları gereğinden fazla abartarak, adeta zulüm derecesinde yaklaşım sergileyenler, fırsatı ganimete dönüştürmeye çalışanlar, yaşananlardan kendine pay çıkarmaya çalışanlar, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu çok net açıklamasından bir sonuç ve ders çıkarırlar.”