KONCUK: TÜM YÖNETİCİLERİ AKLI SELİM`E DAVET EDİYORUM

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Darbe girişiminin engellenmesine sevinirken, bir çalışanımızın dahi yokluğa, yargısız infaza tabi tutulması sevincimize gölge düşürecektir" diyerek kamuda yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Genel Başkan Koncuk;

"Kurumlarda çok çalışanın açığa alındığı açıklanmıştır. Objektif delillerle bir suça bulaşmış insanların açığa alınmasına sözümüz olmaz.

Ancak peşin bir yargı ve duyumlara dayalı olarak çalışanların açığa alınması kabul edilemez. Bu uygulama ne hukuki ne de vicdanidir.

Hiç bir suça bulaşmamış bir insanı işsiz bırakmak onun eşini, çocuklarını, ailesini topyekun cezalandırmaktır ki, insani değildir.

Ülkemiz alçakça bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış, acı günler yaşamaktadır. Millet olarak darbeye karşı topyekun direnilmiştir.

Böyle acı günleri yaşadığımız bugün, atılması gereken en önemli adım ülkeyi ve halkımızı daha huzurlu kılmak için ciddi adımlar atmaktır.

Kamuda yaşanan, hiç bir vicdanın kabul etmeyeceği uygulamaların bırakılması, normalleşmenin bir an önce sağlanması hepimizin görevidir.

Darbe girişiminin engellenmesine sevinirken, bir çalışanımızın dahi yokluğa, yargısız infaza tabi tutulması sevincimize gölge düşürecektir.

Bu anlayışla sorumluluk mevkiindeki  tüm yöneticilerimizi aklı selime davet ediyorum. Başka Türkiye yok, bu millet bizim milletimizdir.

Bu sebeplerle,darbeci,terörist olduğu belgeli  insanların kamudan tecrit edilmesine sözümüz olmaz ama vicdan ve hukuk çizgisi aşılmamalıdır. Bu açığa almalarda bir tek masum insanın dahi haksızlığa uğraması kamu vicdanında onulmaz yaralar açacaktır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." dedi.