GENEL BAŞKAN YÖK BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 24 Mayıs 2016 Salı günü Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan ile birlikte YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı makamında ziyaret etti. 
Ziyarette Genel Başkanımız İsmail Koncuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a, üniversitelerde görev yapan akademik ve idari personelin yaşamış olduğu problemlerin çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda yapılması gerekenler ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Başta yer değiştirme, görevde yükselme sınavlarının yapımındaki keyfilik, bazı üniversitelerde üniversite personeline uygulanan sendikal baskı ve ayrımcılık, akademik kadro tahsisinde yaşanan problemler olmak üzere üniversite çalışanlarının gündemdeki konuları ziyarette dile getirdi. 
Ayrıca YÖK kanunu üzerine yapılan tartışmalara dair değerlendirmeleri de aktaran Genel Başkan Koncuk, Türk Eğitim-Sen’in Toplu Sözleşme gündemine taşıdığı konular hem de 26-27 Mart 2016 tarihlerinde yapılan "ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU`NU DEĞERLENDİRİYOR” çalıştayı sonuçları üzerinden hazırlanan raporda YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a takdim etti.

Yök Başkanına Sunulan Raporlar


Ek-1
Ek-2
Ek-3