‘ETNİK TUZAK VE PKK TERÖRÜ KISKACINDA TÜRKİYE’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Kamu-Sen ve Başkent Aydınlar Ocağı işbirliği ile düzenlenen “ETNİK TUZAK VE PKK TERÖRÜ KISKACINDA TÜRKİYE” paneli Genel Merkez binamızın konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panelde, şehitlerimizin  aziz ruhları için okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dualar edildi.

DR. SİNAN DEMİRTÜRK: TÜRKİYE, İLELEBET BEKASINI KORUYACAK BÜYÜK MİLLETİMİZİN YAŞADIĞI VATANIN ADIDIR. 

Panelin açılışında Başkent Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Dr. Sinan Demirtürk, “Panelimizde ülkemizin de içinde bulunduğu ve Ortadoğu da yaşanan terör sarmalını değerlendireceğiz. Bu vesile ile, başkent Ankara’da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı da rahmetle anıyoruz. Türkiye,  ilelebet bekasını koruyacak büyük milletimizin yaşadığı vatanın adıdır. Türkiye Kamu-Sen ve  Aydınlar Ocağı da  bu bayrağın, toprağın, ezanın sonuna kadar savunucusu olacaktır. Panelimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

PROF. DR. MUSTAFA ERKAL: KLASİK VE İDEOLOJİK ÇATIŞMALAR YERİNİ ETNİK VE MEZHEP ÇATIŞMALARINA BIRAKTI

Panelin oturum başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal ise, “Bugün ülke gündemini en çok meşgul eden konuyu birlikte değerlendireceğiz. Artık dünyada klasik ve ideolojik çatışmaların yerini etnik ve mezhep çatışmaları almıştır. Özellikle bölgemizde yaşanan bu hareketlilikler ve detaylarını sizlerle paylaşma şansına sahip olacağız. Ayrıca 1992 yılında Hocalı kasabasında yaşanan katliamı da huzurlarınız da bir kez daha kınıyorum. Bu katliamda hayatını kaybeden tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Bizler Türk’e yapılan soykırımları asla unutmayacağız” dedi.

“ETNİK TUZAK VE PKK TERÖRÜ KISKACINDA TÜRKİYE” paneline konuşmacı olarak Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal,  MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir ve Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Okur katıldı.