KONCUK: TOPLU SÖZLEŞMEDE YANLIŞ KARARLAR ALDIRANLAR ORTADA YOK!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Toplu sözleşmede yanlış kararlar aldıranların şu an hiçbir sorumluluk almadıklarına dikkat çekti.

Genel Başkan Koncuk,  4-C ve benzeri toplu sözleşme kararlarının hayata geçirilmesinde Hükümetin inisiyatif kullanması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu konuda çalışma takvimini yapmak artık Hükümetin uhdesindedir” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

“Devlet Personel Başkanlığı üzerine düşen çalışmaları yapıyor.4-C ve benzeri toplu sözleşme kararları ilgili çalışmaları da yapmışlar.

Ancak 4-C’lilerle ilgili Hükümetin bir inisiyatif kullanması gerekmektedir. Bu konuda çalışma takvimini yapmak artık Hükümetin uhdesindedir.

4-C'ye kadro, üniversiteli işçilerin memurluğu  konusundaki en büyük problem Toplu Sözleşmede alınan tarihsiz karardır. Sorumlular bellidir.

Toplu Sözleşmede yanlış karar aldıranlar maalesef şuan hiç bir sorumluluk almamaktadır. Hükümeti sıkıştırmak konusunda bir çalışmaları yoktur.

Sorumsuzca imza atanların hatasını düzeltmek her zaman olduğu gibi Türkiye Kamu Sen'e düşmüştür. Bu konuların peşini bırakmayacağız” dedi.